1. Новини Закарпаття
  2. >

У Кабміні хочуть узаконити мобілізацію

19.06.2017 10:18 Влада

На четвертому році АТО на Донбассі, замість закінчення АТО, у Кабміні пропонують узаконити мобілізацію - відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді.

На четвертому році АТО на Донбассі, замість закінчення АТО, у Кабміні пропонують узаконити мобілізацію - відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді.

У військових колах підтверджують, що найближчим часом не очікується чергова хвиля мобілізації, а експерти прийняття цього закону безпосередньо пов'язують із заявами про переформатування АТО - за їхніми думками, влада задумалася про довгострокову перспективу військових дій. Про це пише інтернет видання Вести.

 

ЗАБЕРУТЬ АВТО І БУДИНКИ

Законопроектом пропонують заборонити відкриту (оголосити в СМІ) і скрытую (разнарядку розсилають органам місцевого самоврядування) мобілізацію. І в цілі документ об'єднує все те, що і раніше існувало. Наприклад, у законі вказуються поважні причини неявки в військову коментар, зокрема, за хворобою або у зв'язку з смертю близького родича.

Від отсрочки від запрошення під час мобілізації можуть скористатися керівники підприємств, нардепи, прийомні та опікуни неповнолітніх, дітей-інвалідів або інвалідів 1-ї та 2-ї груп, а також багатодітні батьки з трьома і більше дітьми.

Крім того, право на це є у студентів, аспірантів, учених при умовах роботи на 0,75 ставках та близьких родичів без вести пропавших під час АТО. Те, хто по релігійним переконанням не може служити, будуть проходити альтернативну мобілізацію. Крім того, з'явиться мобілізаційний контракт, якого раніше не було. А керівники підприємств повинні будуть повідомляти про заявах про те, що вони викликають у військову комату, і постачають техніку в військові частини. Те, кому навіть не пришла повестка, зобов'язані будуть явитися в військомат протягом 10 днів. До речі, обов'язок у разі надання послуг армії власним транспортом та майном буде не тільки у підприємств, але й у звичайних громадян.


 
«ВІЙНА ЗАТЯНЕТЬСЯ НАДОВГО»

Як запевнили журналістів у військових колах, поки про грядуще мобілізацію речі не йде. «Решение о мобилизации принимается президентом. Сьогодні і так діє закон про мобілізацію, і цим законом уточнюються ті негативні моменти, з якими зіткнулися попередні хвилі », - повідомив журналістам заступник обласного військового комісара Дніпропетровської області Сергій Полуциган.

Як стало відомо, прийняття закону можна оцінити як підготовчий крок до можливого загострення на фронті.

«Пока працювали старі закони, які применимі під час класичної війни, а у нас гібридна, тому потрібно кое-що поменять. А також все йде до того, що буде створено єдиний штаб у східній частині, який буде підкорятися як військовим, так і адміністраціям на цих прифронтових територіях », - уточнив співрозмовник у Міністерстві оборони.

За словами військового експерта Ігоря Романенка, юридична база для мобілізації - наступний крок у трансформації АТО, про який вчора повідомив секретарь РНБО Александр Турчинов. «Ми переходимо з формату АТО в інший формат, який забезпечується виконанням багатьох факторів, в тому числі і мобілізації. Наприклад, були проблеми у військоматах з пошуком військовообязаних. З-за цього не виконали план і зривались терміни мобілізації », - говорить він« Вестям ».

Також, наприклад, була проблема з демобілізацією першої хвилі - люди не могли вирватися з армії, оскільки в договорі було вказано, що вони служать до кінця особливого періоду. А він затягнувся на кілька років, і пришлось прийняти окреме рішення парламенту за цим приводом.

Політолог Руслан Бортник вважає, що узаконення мобілізації свідчить про те, що влада вже розглядають ситуацію на Донбасі в довгостроковій перспективі.

«Прикро, що мобілізація, яка вже давно діє на практиці, легалізується тільки зараз, хоча президент вже кілька разів обіцяє завершити АТО. Завершення конфлікту в найближчі пару років навряд чи передбачатиметься - навпаки, судячи по всьому, готуються до того, що війна затянеться на тривалий, мінімум до наступних виборів », - говорить нам Бортник.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що мобілізація спричинила на Виноградівщині критичну ситуацію з автобусними перевезеннями.

Читайте на ГК:Військовий облік жінок в Україні: Міноборони змінило наказ
Читайте на ГК:“На тілі тільки шкіра”: Гарячі кадри від дружини Володимира Остапчука (Фото)
Читайте на ГК:“Похвалилася фігурою”: Надя Дорофеєва поділилася пікантним знімком (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...