1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатські депутати наполягають передати функції з визнання вантажів «гуманітаркою» на обласний рівень

06.06.2017 Влада

Це дозволить набагато швидше здійснювати процедуру визнання вантажів гуманітарними, що у свою чергу призведе до якнайшвидшої доставки допомоги цільовим, соціально-вразливим категоріям населення.

Під час другого пленарного засідання сьомої сесії депутатський корпус облради підтримав колективний запит обласних обранців щодо підготовки звернення Закарпатської обласної ради до Президента України, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів України від Закарпатської області в якому йдеться  про надання статусу гуманітарної допомоги вантажам, які надходять до України із-за кордону завдяки благодійним та релігійним організаціям, та направити на розгляд ОДА.

Так, благодійні та релігійні організації, які отримують гуманітарну допомогу від країн Європи, виконують дуже важливу соціальну функцію, допомагаючи багатодітним сім' ям, одиноким пристарілим, дітям-сиротам, вдовам, людям з обмеженими фізичними можливостями та іншим соціально незахищеним верствам населення. Допомога надається також ліцеям, школам, дитячим садкам та дитячим будинкам. Однак, після змін у законодавстві в сфері визначення вантажів з-за кордону гуманітарною допомогою (жовтень 2012 року) питання завезення благодійних та гуманітарних вантажів ускладнилося у зв' язку із тим, що компетенція з питання визнання вантаів гуманітарною допомогою від обласних державних адміністрацій передана Міністерству соціальної політики України. Це призвело до того, що вантажі, які надходять в Україну як гуманітарна допомога, затримуються на українських митницях, місяцями простоюють і почастішали випадки повернення наданої допомоги.

Просимо Вас ініціювати зміни до чинного законодавства з питань гуманітарної допомоги щодо передачі повноважень з визнання вантажів гуманітарними від центральних органів влади з Києва до органів обласного рівня», сказано у колективному запиті, повідомила Прес-служба Закарпатської облради.

Читайте на ГК:В Ужгороді презентують фільм "Нуар по-українськи" / ВІДЕО
Читайте на ГК:Ужгородка через інтернет виманила гроші в чоловіка
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: у Берегові та Ужгороді проходиме кастинг на зйомки фільму
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus