1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Свалявщина зібрала керівників Закарпаття та Львівщини, аби обговорити грантові проекти для органів місцевого самоврядування

20:49, 28 Квітня Влада

У п’ятницю, 28 квітня, у Свалявській райраді відбулася робоча зустріч Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна».

В її роботі взяли участь керівники Закарпатської та Львівської обласних рад - Михайло Рівіс і Олександр Ганущин, заступник голови облради Петро Грицик, виконавчий директор  Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, депутати облради - Василь Скрип та Інгрід Туріс, керівники районів краю, представники мас-медіа та громадськість.

Темою зібрання стало досить актуальне питання сьогодення - проекти регіонального розвитку та транскордонного співробітництва: можливості для органів місцевого самоврядування Закарпатської області. 

Михайло Рівіс щиро привітав львівських гостей та під аплодисменти причепив значок Закарпатської облради Олександру Ганущину, який родом з Рахова, в знак поваги та тісних дружніх відносин. Він наголосив, що тема цієї зустрічі є надзвичайно актуальною. Адже органи місцевого самоврядування відіграють ключову роль у здійсненні міжрегіональної та транскордонної співпраці, без якої не мислиться регіональна і місцева  демократія в сучасній Європі, куди так прагне українське суспільство. Ще більшої  актуальності набуває це питання в умовах децентралізації влади в Україні. 

Далі Галина Литвин презентувала Програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020: підсумки для Закарпаття. Вона також детально розповіла про нові можливості співпраці у сфері підготовки проектів регіонального розвитку та транскордонного співробітництва, які покликані сприяти   забезпеченню інтегрованого та сталого регіонального розвитку партнерських країн та їх регіонів у новому Європейському Інструменті Сусідства в рамках  цієї унікальної Програми. Жителі чотирьох польських воєводств, чотирьох білоруських і шести українських областей мають можливість отримати вигоду з цієї співпраці. Зокрема, у питанняхзбереження історичної спадщини, підвищення доступності регіонів, розвиток міцного та стійкого до кліматичних впливів транспорту, комунікаційних мереж і систем, спільних викликів у галузі захисту і безпеки, сприяння управлінню кордонами та управління безпекою, мобільністю та міграцією.

Після низки запитань та чітких відповідей, Галина Литвин означила макрорегіональну Стратегію Європейського Союзу для Карпатського регіону: перспективи розвитку територій після 2020р. І якось по-новому зазвучала стара, але слушна теза: саме через Карпати пролягає шлях ділової євроінтеграції України, які нагадують мозаїчну карту, до якої дотичні сім європейських держав,  де  живуть люди з спільними рисами народної культури, традицій, звичаїв і історичної тяглості.

Про інструменти та платформи співпраці в Карпатах розповів наш земляк, голова Львівської облради Олександр Ганущин. Адже Львівщина має унікальний досвід реалізації Програм мікропроектів.

 Усі зацікавлені учасники одержали вичерпну інформацію про Програму і можливості, які вона пропонує та індивідуальні консультації.  Оскільки йдеться  про співпрацю між органами самоврядування, представниками державного управління, науки і бізнесу в рамках викликів сьогодення, повідомила Прес-служба Закарпатської облради.

Читайте на ГК:Полянська об’єднана громада активно розвиває туризм на Закарпатті / ВІДЕО
Читайте на ГК:Відоме курортне містечко Закарпаття показали з висоти пташиного польоту / ВІДЕО
Читайте на ГК:На Свалявщині винуватець смертельної ДТП втік місця події
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus