1. Новини Закарпаття
  2. >

Через значне недофінансування з Держбюджету - стан автодоріг Закарпаття погіршується з кожним роком

11:40, 18 Квітня Влада

Депутати облради проситимуть уряд справно фінансувати утримання автодоріг краю.

Тож, на розгляд депутатів облради вноситься проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо необхідності збільшення обсягів фінансування на ремонт та експлуатаційне утримання мережі доріг загального користування області» та пропонується скерувати його на адресу уряду для відповідного реагування.  

Для дотримання нормативних міжремонтних термінів необхідно щорічно на мережі доріг загального користування виконувати щонайменше 150 кмкапітальних  та до 500 км середніх ремонтів, тобто тих видів ремонтів, які забезпечують повну заміну дорожнього покриття. На виконання цих робіт щорічно необхідно близько 2 млрд. грн.

Відповідно до плану фінансування на 2017 рік за бюджетною програмою 3111020 „Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування” Службі автомобільних доріг у Закарпатській області передбачено асигнувань з державного бюджету в обсязі 198 384,6 тис.грн., із них: 2 500,0 тис.грн. - будівництво (проектно-вишукувальні роботи майбутніх років); 346,5 тис.грн. – капітальний ремонт (проектно-вишукувальні роботи майбутніх років); 113 000,0 тис.грн. - поточний середній ремонт на 11,5 км; 82 538,1 тис.грн. – поточний дрібний та експлуатаційне утримання.

На жаль, на сьогодні фактичне щорічне фінансування дорожніх робіт становить не більше 10% від нормативної потреби.

Враховуючи вищезазначене, для зняття соціальної напруги серед населення, забезпечення поліпшення технічного стану доріг області, вважається за необхідне збільшити обсяги фінансування з державного бюджету на поточний ремонт та експлуатаційне утримання мережі доріг загального користування, виділити кошти для проведення поточних середніх та капітальних ремонтів доріг і забезпечити своєчасно фактичні фінансові надходження з врахуванням сезонності виконання дорожніх робіт, повідомила Прес-служба Закарпатської облради.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Берегова та Мукачева 16 вересня 2017 року
Читайте на ГК:Завтра на Закарпатті штормове попередження: очікуються сильні дощі та грози
Читайте на ГК:Фільм закарпатця покажуть на Міжнародному кінофесті в Маріуполі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus