1. Новини Закарпаття
  2. >

На президентських виборах у Сербії переміг Александар Вучич

08:47, 04 Квітня Влада

У неділю тут відбулися вибори нового очільника країни. Ним став нинішній прем’єр-міністр, лідер правлячої Сербської прогресивної партії Алексанадар Вучич.

Перемога політику дісталась уже в першому турі, адже за нього проголосували понад 55 відсотків громадян.

Загалом за президентське крісло боролись 11 кандидатів. Найбільше шансів здобути його, на думку експертів, мав саме Вучич, що й підтвердилося наприкінці минулого тижня. Основними конкурентами в нього були колишній омбудсмен Саша Янкович (16,27%), студент Лука Максимович (9,44 %), міністр закордонних справ у минулому Вук Єреміч (5,64 %) та лідер Сербської радикальної партії Воїслав Шешель (4,47 %).

Вучич виявився вмілим дипломатом, бо заручився підтримкою і Заходу, і Сходу. Прихильникам першого обіцяв якнайшвидше членство в ЄС, а проросійськи налаштованим громадянам – поглиблення стосунків з Росією. Останнє додало йому голосів з табору радикалів.

“Особливо хочу висловити подяку пані Меркель та Володимиру Путіну за те, що мали сміливість вести переговори з Сербією і зі мною, як головою уряду, і в ході виборчої кампанії. Дякую їм за це!- заявив після виборів Вучич.

Вітають перемогу прем’єра і більшість угорців, що проживають в Сербії. Його кандидатуру підтримала найбільша за чисельність партія угорців Воєводини (VMSZ).

“За президентства Вучича зростають шанси і в угорців,- підкреслив у своєму інтерв’ю угорському телеканалу Pannon RTV, що діє в Суботіці, голова VMSZ Іштван Пастор.- Адже за його прем’єрства угорсько-сербські відносини значно покрашились.”

Між Сербською прогресивною партією та Угорською партією Воєводини підписано коаліційну угоду, в якій передбачено поглиблення двосторонніх стосунків у всіх сферах. Іштван Пастор висловив сподівання, що незабаром приступить до роботи Сербський парламент, який на час виборної кампанії призупинив свою діяльність, і на порядок денний його засідань будуть винесені й питання угорців Воєводини.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus