1. Новини Закарпаття
  2. >

Москаль прокоментував угорському виданню ситуацію з утисками національних меншин Закарпаття

20.03.2017 14:34 Влада Голос Карпат

Він розповів у інтерв’ю угорському порталу HVG.hu свою думку з приводу окремих виступів у пресі та акцій, спрямованих проти представників національних меншин Закарпаття, насамперед угорців.

Губернатор заявив, що не відчуває жодної напруги чи чвар в регіоні на грунті міжнаціональних відносин. На думку керівника області, в кожній країні знайдуться психічно хворі або людоненависні особи. Коли є такі невдоволені у Франції та Голландії, то що говорити про Україну? Суть у тому, що такі особи на Закарпатті перебувають в меншості, більшість розуміє, що новий правий легіон не дає на це достовірної відповіді. Ця хвиля також мине, потрібне тільки терпіння і витримка, Угорщина теж має бути вище подібних дешевих провокацій.

В інтерв’ю Москаль відреагував і на так звані патріотичні випади дитячої письменниці Лариси Ніцой, яка кинула дрібні гроші в касира одного з магазинів, що обслуговувала її на російській, а не українській мові. Губернатор вважає, що Ніцой поводила себе так, ніби прийшла до нас з Марса.

“Їй, мабуть, не відомо, що в Україні діє закон, згідно з яким в місцях компактного проживання національних меншин, останні мають право на використання рідної мови та національної символіки,- акцентував керівник краю.- Угорці з’явились в Україні не в 1991 році під час проголошення незалежності, вони живуть тут більше тисячі років. Ніцой лякає тим, що незабаром на Закарпаття чекає доля Луганська та Донецька. Лише його поділять між собою Угорщина, Румунія і Словаччина. Вважаю, що автору такої маячні доцільно звернутися до психіатра”.

Названі країни є членами Євросоюзу і НАТО,у Статутах цих альянсів чітко вказано про заборону будь-яких зазіхань на територіальну цілісність іншої держави.

“До мене вже заходили такі журналістки,- констатував губернатор,- які приходили з інформацією, що ми лише чекаємо сигналу, аби вийти до кордону з хлібом-сіллю зустрічати угорських солдат”.

Як повідомляв Голос Карпат раніше, лідер «Русинського краю» прокоментував заяви про "сепаратизм" на крайньому заході України. В Камінній залі обласної державної адміністрації народний депутат України Василь Брензович вручив голові ОДА Геннадію Москалю звернення з підписами представників національних меншин Закарпаття.

Читайте на ГК:В УжНу з’явиться нова спеціальність
Читайте на ГК:16 та 17 липня буде заборонений вхід до озера Синевир
Читайте на ГК:З’явилася третя версія щодо вибуху міномета на Рівненському полігоні
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus