1. Новини Закарпаття
  2. >

Гройсман озвучив втрати України через енергетичну блокаду

22:55, 07 Березня Влада

Енергетична блокада несе загрози для вітчизняної металургії, підриває національну економіку та можливості до виконання соціальних програм, підтримки національної безпеки.

На цьому наголосив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Вінниці, повідомляє Урядовий портал. 

За його словами, «блокада відбувається виключно в інтересах Російської Федерації». 

«Сьогодні 2-4 млрд грн щомісяця ми втрачаємо. Це сьогодні та ціна втрат від блокади», - підкреслив Гройсман. 

Він наголосив, що українські надра, у тому числі вугілля, сьогодні знаходяться на території, яка тимчасово не підконтрольна Україні. 

Прем’єр наголосив, що антрацитове вугілля потрібне Україні технологічно.Третина електричної енергії в Україні виробляється з вугілля: частина - з антрацитного, яке не добувається на підконтрольній території, частина - з вугілля марки "Г", яке добувається на підконтрольній території. 

Крім того, зауважив Гройсман, антрацитове вугілля потрібне для потреб української металургії, у галузі якої працюють 300 тис. людей. 

«Цей комплекс важливий для експорту українських товарів і входження в Україну валюти. У свою чергу, це забезпечує підтримку валютного балансу та національної валюти», - додав він. 

Прем’єр зауважив, що підприємства, що виробляли вугілля і компоненти, потрібні для металургії, працювали на непідконтрольних територіях, але усі вони були зареєстровані в Україні і платити податки в український бюджет. 

«Те, що ми забирали своє українське вугілля і використовували в українських цілях для металургії і енергетики, було в інтересах України. Ми з цього отримували податки в український бюджет, з цього фінансували усі потреби, які були необхідні. Очевидно, що за блокаду заплатить кожен українець своїми втратами», - акцентував Гройсман. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus