1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерти та представники партій на Закарпатті обговорили, як протидіяти політичній корупції

28.02.2017 10:04 Влада

В Ужгородському прес-клубі відбувся круглий-стіл організований Чернігівською обласною організацією ВГО КВУ, на тему: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ».

В Ужгородському прес-клубі відбувся круглий-стіл організований Чернігівською обласною організацією ВГО КВУ, на тему: «Як протидіяти політичній корупції: рецепт змін від КВУ».

Дмитро Тужанський, керівник Закарпатської обласної організації ВГО КВУ  розповів про хід дослідження щодо моніторингу процесу оренди комунального майна політичними партіями на Закарпатті, зокрема у 5-ти містах обласного підпорядкування – Ужгороді, Мукачеві, Хусті, Чопі та Берегові. Він представив проект рішення міської ради, розроблений експертами КВУ, який сприятиме прозорому та чесному розподілу комунального майна між різними політичними партіями. Зокрема, наголосив на кількох ключових положеннях документу, повідомляє Ужгородський прес клуб.

По-перше, КВУ рекомендує міським радам закріпити у їх положення про порядок оренди комунального майна право політичних партій на оренду такого майна за пільговою ціною;

По-друге, має бути вдосконалено механізм розподілу майна між політичними партіями. Зокрема, у разі отримання партією майна забороняється вимагати від неї за власний кошти організовувати будь-які оцінки відповідних приміщень. Проведення такої оцінки є виправданим, коли орендна плата вираховується як відсоток від вартості оцінки майна. Проводити ж таку оцінку, коли ціна оренди одного квадратного метру фіксована, немає ніякої потреби. При цьому вартість такої оцінки коштує приблизно 3 тис. грн.;

По-третє, КВУ пропонує міським радам запровадити практику, коли одне чи кілька комунальних приміщень виділяються по черзі партіям під конкретний вид діяльності. До прикладу, на проведення заходів. 

Разом з тим депутат Ужгородської міськради Андрій Риба наголосив на юридичній колізії, адже у статтях 14 і 15 Закону «Про політичні партії в Україні» йдеться про те, що органи державної влади не мають права робити внески на підтримку політичних партій та водночас визначається, що під внеском передбачається в тому числі майно, послуги та інше. Водночас, він зауважив, що його політична сила не зверталася з відповідним запитом до місцевої влади щодо оренди комунального майна під партійні потреби, оскільки такі приміщення перебувають у значно гіршому стані, ніж комерційне майно, хоча ціна – ідентична.

Зі свого боку Ярослав Шафарь, представник Радикальної партії на Закарпатті, розповів, що його осередок мав намір орендувати комунальне приміщення, однак питання буквально «зависло» у повітрі.

Більше того, зі слів Миколи Сюська, представника Самопомочі та депутата Ужгородської міськради, усі їхні спроби отримати загальний перелік комунального майна обласного центру закінчилися нічим – у міській раді, стверджує депутат, ігнорують їхні запити та звернення на цю тему. 

Апелюючи на ці звернення Іштван Цап зауважив, що партій в Україні дуже багато, і дати усі осередкам комунальні приміщення за пільговою ціною – нереально, тим більше, що велика кількість комунального майна в Ужгороді вже орендована громадськими організаціями. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська