1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: за незабезпечення людям з інвалідністю доступу в будівлі введуть відповідальність - Мінсоцполітики

19.12.2016 Влада Голос Карпат

Питання доступності будівель для людей з інвалідністю мають намір вирішити на законодавчому рівні.

14 грудня Кабінет міністрів на своєму засіданні затвердив проект Закону України ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Проект акта розробило Міністерство соціальної політики. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.

Як роз’яснили у Мінсоцполітики, на сьогодні в Україні більше ніж 90 % будівель і споруд громадського та цивільного призначення не пристосовані до потреб осіб з інвалідністю. На розв’язання цієї проблеми й спрямований зазначений законопроект.

Зокрема, передбачається встановлення відповідальності:

- за незабезпечення обстеження та паспортизації об’єкта, який підлягає обов’язковому обстеженню

- порушення порядку проведення такого обстеження; 

- нереалізацію заходів щодо забезпечення надійності та безпеки об’єктів під час їх експлуатації, в тому числі їх доступності для маломобільних груп населення.

"Схвалення законопроекту сприятиме створенню необхідних умов для повного забезпечення доступності осіб з інвалідністю до зданих в експлуатацію будівель і споруд", - наголосили у Мінсоцполітики.

Також зазначається, що таке завдання покладено на Уряд за результатами розгляду звіту України про стан виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю перед Комітетом ООН з прав людей з інвалідністю та відповідно до Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2015 року № 1393-р.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, у Мукачівській міськраді відбулася зустріч з питань проблематики людей з інвалідністю.

Читайте на ГК:У Києві відбудеться шоста, "безвізова" "Закарпатська гостина"
Читайте на ГК:Уряд пропонує президенту розширити також межі НПП "Зачарований край"
Читайте на ГК:Лицарі проти селян: в Ужгороді вперше відзначили День Другетів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus