1. Новини Закарпаття
  2. >

Базар "Народного фронту": Як оточення Арсенія Яценюка поставило під свій контроль один з найбільших ринків в Україні

18.12.2016 Влада

Арсеній Яценюк навіть після відходу з поста прем'єра продовжує вести активне політичне життя. Каже про великі плани на майбутнє. Але для заняття політикою в Україні потрібні гроші.

Чи є у Арсенія Яценюка свій "золотий запас" або постійне джерело заробітку грошей?

Навколо цього питання було багато чуток і пересудів. З вуст в уста поширювалася інформація про нібито першому мільярді, який заробив Яценюк. Висувалися його близькі стосунки з бізнесменами Миколою Мартиненком і Андрій Іванчуком і навіть з Ринатом Ахметовим, інформував портал Страна.ua.

Але це всього лише припущення, у яких є один недолік - вони документально не підтверджені. У той же час, "Країні" вдалося знайти великий бізнес, який безпосередньо пов'язаний найближчими соратниками Яценюка.

Чернівецький ринок "Калинівський", разом з одеським "7 кілометром" і харківським "Барабашово", - найбільші ринки в країні. Однак не всі знають, що в останні роки більше 20 гектарів дорогоцінної "базарної" землі заволоділи фірми, прямо пов'язані з главою "Фракції Народного фронту" у Верховній Раді Максимом Бурбак. При цьому, він не вказав ці фірми в своїй декларації.

Дивний збіг: саме в ті роки, коли Арсеній Яценюк займав високі посади в Києві, на ці фірми оформлялися великі ділянки "базарної" землі. І навпаки: в 2013 році, коли Яценюк був в опозиції, суди приймали рішення про повернення ділянок у власність міста.

Схоже, "базарний" бізнес став трампліном для сходження до вершин влади "чернівецького угруповання", яке пов'язують з Арсенієм Яценюком. Воно стало основною для "Народного фронту" - другій по чисельності фракції у парламентській коаліції.

Три фірми однієї "сім'ї"

Хто ж володіє і керує фірмами, які контролюють левову частку одного з найбільших українських ринків? Як показують дані єдиного реєстру юридичних осіб, всі три фірми тісно пов'язані через своїх засновників з босами "Народного фронту".

Власником ТОВ "Інвест Альянс" є Лідія Степанівна Лещева. Чернівецькі джерела її називають тіткою Арсенія Яценюка.

Директор цієї фірми Михайло Прозоровський в 2010 році був обраний депутатом Чернівецької міської ради від яценюківської партії "Фронт змін".

Лідія Лещева з 2001 по 2011 роки була власницею також другого власника землі - МПП "Кордо". Зараз власником цієї фірми є Олена Федорівна Бурбак.

Олена Бурбак - це мати нардепа Максима Бурбака, глави фракції "Народного фронту" у Верховній Раді, одного з найближчих соратників Арсенія Яценюка. Після майдану і аж до обрання в парламент Максим Бурбак очолював Міністерство інфраструктури України.

Максим Бурбак "засвітився" в курйозний епізод, коли нардеп Олег Барна намагався винести Арсенія Яценюка з трибуни під час його доповіді у Верховній Раді 11 грудня 2015 року. Саме Бурбак тоді першим кинувся на допомогу своєму соратнику.

А власником 99% ТОВ "Букотрейдінг", ще однієї фірми - власника землі на Калинівському ринку, є Бурбак Юрій Миколайович. Це батько Максима Бурбака.

Як бачимо, ДВОХ з трьох власників "приватній території" частини найбільшого чернівецького ринку контролюють БАТЬКИ "глави Фракції Народного фронту" у Верховній Раді Максима Бурбака. А третя фірма записана на жінку, яку місцеві ЗМІ називають тіткою Яценюка. І володіють вони цими фірмами вже досить давно.

Звідки "Добробут" у "чернівецьких"

Історію появи приватного ринку поряд з комунальним ми знайшли в одному з вироків чернівецького суду. Там говориться, що 20 грудня 2005 року виконком чернівецького міськради затвердив введення в експлуатацію навчально-виставкового торгового комплексу, який належав ТОВ "Інвест Альянс". Після цього фірма оформила право власності на ці об'єкти нерухомості, а потім купила земельну ділянку під ними без проведення конкурсу.

Відзначимо, що до цього ділянка перебувала у користуванні чернівецької автошколи Товариства сприяння обороні України (раніше - ДОСААФ).

Про те, що далі відбувалося з цією земельною ділянкою, повідомляється в постанові Вищого господарського суду від 15 липня 2013 року. Суд вказав, що в листопаді 2006 року Чернівецька міськрада продав "Альянсу" Інвест за 5,67 млн. грн. ділянку площею 9,42 га для будівництва та обслуговування торгового комплексу. А потім "Інвест Альянс" розділив цю ділянку на два, менший з яких площею 1,96 га продав у 2009 році МПП "Кордо", а ділянку в 7,46 га залишив собі.

За випадковим збігом, саме в 2005 - 2006 роках Арсеній Яценюк працював міністром економіки, а в 2006 - 2007 роках - першим заступником глави Секретаріату Президента України. Якраз на ці роки припадає продаж чернівецьким міськрадою величезних "базарних" ділянок "Інвест альянсу".

Однак в 2013 році, коли Арсеній Яценюк був в офіційній опозиції, Вищий госпсуд згаданою вище постановою відібрав у "Інвест Альянсу" ділянку площею 7,46 га і повернув його чернівецькому міськраді.

Але після зміни влади Феміда знову стала прихильною до "Інвест альянсу". Одночасно з перемогою майдану 21 лютого 2014 року "Інвест альянс" подав заяву про перегляд рішення про вилучення у нього ділянки. І дуже швидко, постановою Київського апеляційного адмінсуду від 25 березня, реєстраційну службу зобов'язали внести в реєстр нерухомості запис про реєстрацію права власності на ділянку знову за "Інвест Альянсом".

Нагадаємо, що в той час Арсеній Яценюк став прем'єром, а Максим Бурбак - міністром інфраструктури.

У підсумку, трійка взаємопов'язаних фірм заволоділа в Чернівцях величезною територією в більш ніж 20 гектарів дорогоцінної "базарної" землі. На всіх ділянках знаходяться тисячі метрів торгової нерухомості, павільйони, контейнери, громадське харчування і т.п. Також на них розташовані величезні автостоянки, де теж ведеться торгівля. Вся ця інфраструктура приносить господарям великі потоки готівки.

Загалом, можна зробити припущення: саме значні готівкові доходи від появи в 2005 році "базарного" бізнесу, можливо, і стали трампліном для сходження "чернівецьких" на чолі з Арсенієм Яценюком, до вершин української влади.

Читайте на ГК:У Польщі хочуть зустрічі з Гриневич через український закон про освіту
Читайте на ГК:Міністр Гриневич: В Угорщині багато міфів про новий український освітній закон
Читайте на ГК:Відповідь Будапешта на закон про освіту: Угорщина відтепер блокуватиме будь-яке зближення України з ЄС
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus