1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: школи знову переведуть на 12-річку / ВІДЕО

16.12.2016 0 Влада Автор: Голос Карпат

В Україні вирішили реформувати систему загальної середньої освіти. Уряд затвердив Концепцію «Нова українська школа».

Планується перехід на 12-річну систему навчання, зміна підходів і введення нових методик викладання.

Зміна підходів та введення нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання у школі, буде потребувати від учнів та педагогів більше часу та сил. Такі зміни в рамках 11-річки, без шкоди здоров’ю дітей та підвищення інтенсивності навчання, здійснити неможливо.

Водночас зазначається, що МОН вже зробило перші кроки на шляху до впровадження Нової української школи. Зокрема, в 2016 році було оновлено навчальні  програми початкової школи.

Програма діяльності уряду з реформування загальної середньої освіти до 2029 року розроблятиметься з урахуванням політичної пропозиції «Нова українська школа» - стратегічного документа, схваленого Кабміном 14 грудня.

Як зазначила під час виступу Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, ризики невпровадження реформи дуже високі. Це, зокрема:
 - погіршення конкурентоспроможності середньої освіти України, збереження тенденції до погіршення якості всіх видів освіти;
 - зниження якості людського капіталу і, як наслідок, погіршення конкурентоспроможності економіки України;
 - втрата науково-технічного потенціалу держави.

Відтак, передбачається запровадження трьох рівнів повної загальної середньої освіти: початкова освіта (1 - 4 клас), базову середню освіту (5 - 9 клас) і трирічне профільне середню освіту (10 - 12 клас).

У реформованій школі діти вчитимуть менше теорії, а більше отримуватимуть прикладні навички - наприклад, підприємницькі. Вчителям запропонують пройти незалежну сертифікацію, в разі позитивних результатів якої вони будуть отримувати надбавку до зарплати.

Варто також зазначити, що в Україні вже вводили 12-річне навчання в школах - з 1 вересня 2002 року, але в 2010 році скасували.

Читайте на ГК:Під Вінницею вибухи: евакуюють людей, є постраждалі / ВІДЕО
Читайте на ГК:Нацбанк на 27 вересня послабив курс гривні
Читайте на ГК:Amnesty International звинувачує Україну в сумнівних поставках зброї до Південного Судану, - Die Presse
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus