1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: підписано Указ щодо реформи місцевого самоврядування у 2017 році

08.12.2016 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

7 грудня підписано указ Про першочергові заходи з розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік.

Процес об'єднання територіальних громад у 2017 році планується вивести на завершальний етап. Президент доручив розробити комплекс заходів. Про це йдеться в Указі Президента від 7 грудня № 545/2016 «Про першочергові заходи щодо розвитку місцевого самоврядування в Україні на 2017 рік». 

Так, Кабінету Міністрів доручено за участю органів місцевого самоврядування, їх асоціацій розробити і затвердити на наступний рік комплекс заходів, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об'єднання територіальних громад. Зокрема

"Стимулювати співпрацю зазначених органів з органами виконавчої влади, забезпечити успішне виконання місцевими радами наданих їм в ході реформи повноважень в бюджетній, фінансовій, освітньій, медичній та інших сферах. Опрацювати питання стосовно удосконалення законодавства України щодо проведення перших виборів в об'єднаних територіальних громадах, розмежування повноважень між районною радою та органом місцевого самоврядування об'єднаної територіальної громади у разі, якщо межі такої громади повністю співпадають з межами району, розмежування повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, у тому числі у сфері земельних відносин, ліцензування і надання дозволів, а також щодо визначення механізмів здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України, зупинення рішень зазначених органів з мотивів невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду", - сказано в документі.

Кінцевим результатом цього має стати підвищення добробуту і матеріального благополуччя кожної територіальної громади та окремого її жителя.
ОДА повинні забезпечити в ході добровільного об'єднання територіальних громад врахування інтересів всіх учасників цього процесу, а також соціальних, культурних, економічних особливостей конкретних регіонів.

Заходи повинні реалізовуватися органами виконавчої влади при постійній двостороннього зв'язку з громадянським суспільством, із залученням громадян до співпраці з місцевими органами публічної влади та процесу прийняття управлінських рішень.

Цей Указ набирав чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, у грудні відбудуться вибори у Полянській сільській об’єднаній громаді Закарпаття. 

Читайте на ГК:Москаль : "Хто поїде в село, яке стовідсотково угорськомовне, і буде викладати українською?" / ВІДЕО
Читайте на ГК:Чехи зі словаками допомагають закарпатцям знайти свої корені / ВІДЕО
Читайте на ГК:До уваги водіїв: з 1 жовтня фари мають горіти і вдень

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus