1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: бюджетна оптимізація Кабміну - скасовано стипендії та обмежені пенсії

07.12.2016 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Верховна Рада України схвалила бюджетну оптимізацію Кабміну.

Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України (урядовий законопроект № 5130), який Верховна Рада прийняла 6 грудня змінено умови оплати праці, пенсійного забезпечення громадян, сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, діяльності фондів соціального страхування, Національної поліції України, соціального захисту військовослужбовців строкової служби. Також змінено порядок забезпечення і виплати стипендій, верифікації та моніторингу соціальних виплат, монетизації пільг тощо.

Згідно Закону встановлюється обов'язок підприємців на загальній системі сплачувати мінімальний страховий внесок за ЄСВ незалежно від того, чи отримано дохід в звітному періоді. Маємо зазначити, що зараз підприємцям надано право (а не обов'язок) самостійно визначати базу нарахування ЄСВ, якщо відсутній дохід. Сума ЄСВ не може бути меншою мінімального страхового внеску тільки за умови, якщо платник скористається цим правом.

Також до 31 грудня 2017 року продовжено обмеження щодо максимального розміру пенсії в розмірі 10 740 грн. До цього часу не будуть виплачувати призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання особам (крім інвалідів I і II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій), які працюють на посадах і на умовах, передбачених законами «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів».

Крім того, Законом скасовано стипендії. Студенти (курсанти) зможуть отримувати соціальні стипендії ВНЗ, виходячи з рівня доходу сім'ї та успіхів у навчанні. Академічні стипендіїотримуватимуть ті студенти, які досягли значних успіхів у навчанні або наукової діяльностівідповідно до критеріїв, встановлених Кабміном. Кількість таких студентів (курсантів) буде визначати вчена рада вузу в рамках визначеного Кабміном загального відсотка студентів (курсантів), які мають право на отримання академічних стипендій, і стипендіального фонду.

Водночас, передбачені заходи для збільшення розміру мінімальної зарплати (МЗП) з 1 січня 2017 до 3 200 грн. Від МЗП відв'язується розрахунок окладів чиновників. МЗП не буде розрахунковим принципом для нарахування штрафів.

Варто зазначити, що згідно прийнятого Закону відновлюється перерахунок страхових виплат потерпілим на виробництві. Будуть підвищені виплати для постраждалих на виробництві шахтарів та передбачені заходи по завершенню реформи фондів соціального страхування.

Закон прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, голова профкому студентів УжНУ прокоментував можливі зміни в нарахуванні студентам стипендії.

Читайте на ГК:Грибні рекорди Карпат: проблема не збирати, проблема- донести / ФОТО
Читайте на ГК:Москаль : "Хто поїде в село, яке стовідсотково угорськомовне, і буде викладати українською?" / ВІДЕО
Читайте на ГК:Чехи зі словаками допомагають закарпатцям знайти свої корені / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus