1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Депутати Закарпатської ОДА наполягатимуть на недопущенні скасування мораторію на експорт необробленої деревини

05.12.2016 Влада

У середу, 7 грудня, депутати Закарпатської облради під час пленарного засідання планують звернутися до Президента України, ВРУ та Кабміну щодо недопущення скасування мораторію на експорт деревини.

Текст даного звернення оприлюднено на сайті облради. Там сказано: «На сьогодні в Україні є складною економічна ситуація: експорт товарів зменшився, а зовнішній борг постійно збільшується. За останні роки нас привчають жити в кредит, забуваючи про розвиток власної економіки. 

У той час Польща, площа лісів якої майже така, як в Україні, ефективно використовує власні ресурси. Глибока переробка деревини дозволяє нашим сусідам отримувати щорічно 24, 7 млрд. дол. США від реалізації продукції меблевої, паперової та деревообробної промисловості, що в 10 разів більше, ніж в Україні. 

Останнім часом в Україні спостерігається суттєвий дефіцит деревини, особливо ділової. Деревообробні підприємства України потерпають через нестачу сировини.

Вважаємо, що ідея про відміну мораторію спровокована лобіюванням інтересів міжнародних корпорацій, для яких Україна є або ж має бути сировинним придатком. Твердження, що це є вимогою Угоди про асоціацію з ЄС, на нашу думку, є безпідставним, оскільки громадськість не одержала до цього часу відповідних офіційних роз'яснень. Як наслідок такої практики - перетворення України з імпортера в найбільшого експортера деревини в Європі. Ще 25 років тому ми задовольняли потреби промисловості власною сировиною не більше ніж на 40 відсотків. Сьогодні Польща, Румунія, Туреччина і навіть Китай за рахунок української сировини створили десятки тисяч робочих місць і підняли власну економіку. 

Шанс змінити ситуацію з'явився після ухвалення мораторію на експорт деревини. Зважаючи на викладене, просимо не допустити скасування мораторію на експорт необробленої деревини», йдеться у зверненні депутатів, інформувала Прес-служба Закарпатської облради.

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus