1. Новини Закарпаття
  2. >

Хомутинник, Банкова і Коломойський ділять "Відродження"

09:19, 13 Липня Влада

Хомутинник намір затвердити своє лідерство, у президента хочуть злити партію з "Нашим краєм", а Коломойський висунув фінансові претензії на бренд.

У депутатській групі "Відродження", що складається з 23 мажоритарників, з'явилися відцентрові тенденції, повідомляє Страна.  Частина членів групи встала в опозицію до Віталія Хомутинника,який зовсім недавно став єдиним главою депутатського об'єднання. Опоненти звинувачують Хомутинника, перш за все, в бажанні одноосібно визначати політику групи, спрямовувати її діяльність. Сам Хомутинник все заперечує. В реальності ж, за даними "Країни" за конфліктом стоїть протистояння між Адміністрацією президента, яка хоче встановити свій контроль над групою і однойменною партією і бізнесменом Ігорем Коломойським, який до недавнього часу групу патронував.

Бунт в "Відродження"

Кілька депутатів з групи "Відродження" на правах анонімності повідомили про протиріччя, що загострилися в цьому парламентському об'єднанні. Джерела стверджують, що окреслилися дві внутрішні підгрупи, одна з яких орієнтується на главу "Відродження", а інша - йому опонує. Негласним лідером останньої називають Віктора Бондаря, який до недавнього часу ділив з Віталієм Хомутинником і Валерієм Писаренком керівництво "Відродження". Навколо нинішнього глави групи зібралося 12 депутатів (тобто мінімальна більшість).

Проти нього налаштовані десять парламентаріїв, в тому числі шість, які орієнтуються у своїй діяльності на співвласника групи "Приват" Ігоря Коломойського. Єдиний, хто до сих пір не визначився, одеський мажоритарник Леонід Клімов, який рідко буває в Раді.

"Головна претензія до Хомутинника в тому, що неетично поводиться. Приклади? За призначення свого Насирова (глава Державної фіскальної служби - прим.ред.) Він пообіцяв владі голоси всіх 23 депутатів, але самій групі нічого не сказав. А ми не готові, щоб нами крутили, як комусь заманеться ", - заявив опонент Хомутинника, який побажав залишитися анонімним.

Незадоволені депутати кажуть, що четверо з них роздумують над виходом з групи, намагаючись таким чином добитися поступливості Хомутинника. Тоді чисельність "Відродження" перестане відповідати вимогу регламенту щодо мінімальної кількості народних депутатів. Чисельність депутатської групи чи, фракції не може бути не менше депутатів, ніж найменш численною фракції в парламенті нинішнього скликання. На сьогоднішній день така є Батьківщина - 19 осіб.

Ще одним варіантом розвитку подій є збереження статус-кво: в "Відродження" будуть негласно співіснувати дві підгрупи, кожна - зі своїм апаратом.

"Будемо жити, як ті подружжя, які фактично розійшлися, але розлучення з різних причин оформляти не хочуть", - сміється співрозмовник "Країни" з числа опонентів Хомутинника.

У групі все добре?

Правда, сам Віталій Хомутинник заперечує наявність розколу в групі.

"Я його не бачу. Якщо хтось з чимось не згоден, то він може покинути групу. Ніхто нікого утримувати не буде, але і виганяти теж. У нас всі самодостатні люди, мажоритарники, які можуть самі приймати рішення", - прокоментував "Країні" глава Відродження.

Народний депутат Олександр Біловол, обраний по мажоритарному округу в Харківській області, також спростовує заяви колег про істотні розбіжності. Він вважає, що політична кон'юнктура змушує членів "Відродження" триматися разом.

"Всі наші депутати чудово розуміють, що тільки в такому складі, підкріплені потужним електоральним полем, вдасться втримати наші нинішні позиції. Неясно, чи збережеться ця виборча система з мажоритарних компонентом. Якщо будуть позачергові вибори, і дозволять обиратися лише партіям, цей блок людей з 23 депутатів, кожен з яких має від 30 до 60 тисяч голосів підтримки, покаже позитивний результат ", - спрогнозував Біловол" Країні ".

підгрунтя конфлікту

Ряд депутатів, з якими вдалося поспілкуватися "Країні", називають головною причиною конфлікту в "Відродження" розкол між Хомутинником і Коломойським. Перший все більшою мірою стає самостійним гравцем, який хоче сам виходити на Адміністрацію президента і вирішувати питання.

Інтерес взаємний: на Банковій є план злити партію "Відродження" та "Наш край" (проект АП, сформований під місцеві вибори 2015 року зі перспективою на вибори парламентські), щоб мати свого гравця, здатного зібрати голоси на південному сході. Характерно, що член групи нардеп Антон Кіссе одночасно є і співголовою партії "Наш край".

У той же час Коломойський намагається використовувати групу для своїх складних і не завжди успішних торгів з Банковою, що не всім подобається.

"Велике враження на депутатів" Відродження "провів арешт Олександра Кацуба (син нардепа від групи Володимира Кацуби - прим.ред.), Якому раніше Коломойський обіцяв безпеку, - каже один з нардепів. - Це прискорило бродіння в групі і в партії і посилило позиції Хомутинника, який обіцяє більш ефективну підтримку. зокрема, від Коломойського до Хомутинника зараз швидко дрейфує мер Харкова Геннадій Кернес. А це важливий факт, так як на Харківщині "Відродження", завдяки Кернесу, взяла на місцевих виборах більше голосів, ніж у всіх інших регіонах разом узятих ".

В Адміністрації президента побічно підтверджують контакти з Хомутинником.

"За нинішніх розкладів в Раді" Відродження "- важливий гравець. І потрібно було, щоб група не розсипалася, - говорить джерело" Країни "в АП.

Він вважає, що з призначенням Хомутинника вплив Банкової на групу ще більше посилилося, а Коломойського, навпаки , ослабло.

"Хомутинник ніколи і не був близький з Коломойським. Це був шлюб за розрахунком", - наполягає джерело.

При цьому сам Хомутинник, навпаки, запевняє, що розмови про співпрацю з АП - порожній звук.

"У нас немає ніяких домовленостей ні з Порошенком, ні з кимось ще. У нас все самодостатні люди і здатні самі приймати рішення, які вважають за потрібне", - повторюється Хомутинник.

Чи зберігається єдність в "Відродження", покаже подальша робота Ради. Внутрішні розбіжності досить серйозні. Тим більше, з огляду на, що вони помножені на конфлікт по лінії Хомутинник-Коломойський.

"У чималому ступені ситуація в" Відродження "спонукало Коломойського згадати про партію УКРОП, розвитком якої він раптом вирішив зайнятися в останні тижні, - каже один з нарепів. - Тому велика ймовірність, що він спробує відвести своїх людей з групи" Відродження ", зосередившись виключно на проекті кропу. До речі, за чутками, Ігор Валерійович пред'явив Хомутиннику фінансові претензії на бренд "Відродження". І тепер все з цікавістю спостерігають, як вони з цього питання розійдуться ".

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus