1. Новини Закарпаття
  2. >

ЄС за перегляд закону "Про партійну диктатуру"

12.06.2016 Влада

У Венеціанській комісії наполягають, що український закон не відповідає європейським стандартам.

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) на своєму засіданні в суботу ухвалила рішення щодо законодавчої норми, яка дозволяє партіям "підчищати" партійні списки вже після виборів, повідомив Кореспондент з посиланням на Європейську правду. 

Зміни до закону "Про вибори народних депутатів" були прийняті парламентом у лютому. Згідно з ними політичні партії вже після оголошення результатів виборів отримали можливість змінювати свої виборчі списки. 

Після цього ключові парламентські партії провели з'їзди для зміни своїх виборчих списків зразка 2014 року, викресливши з них небажаних кандидатів У Венеціанській комісії наполягають, що така практика не відповідає європейським стандартам. Комісія нагадала, що кілька років тому вже давала висновок щодо конституційних положень про "імперативний мандат" і тоді також визнала цю норму недемократичною. 

"Відповідно до своїх попередніх коментарів щодо Конституції, Венеціанська комісія вважає, що надання партіям таких повноважень суперечить міжнародним стандартам і де-факто позбавляє громадян (електорат) вчиненого ними вибору, бо партія сама вибирає, хто з учасників списку повинен бути вибраний. Право партій прибирати кандидатів зі свого списку після того, як вибори вже відбулися,... повинне бути переглянуте і приведене у відповідність до європейських стандартів", - йдеться у висновках комісії.

Читайте на ГК:В Україні сніг може випасти вже через два тижні
Читайте на ГК:В Україні відзначають День вчителя
Читайте на ГК:На Київщині німці вчать українців аграрному бізнесу / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus