1. Головна
  2. >
  3. Влада

У суботу в Берегові відбулась ХVІІ конференція КМКС

347
Влада Новини Берегова

Її учасників вітали угорські високопосадовці.

У суботу в Берегові відбулась ХVІІ конференція КМКС

“Вірю в те, що угорська спільнота Закарпаття вийде з сьогоднішньої української кризи ще згуртованішою і сильнішою,”- наголосив у своїй звітній доповіді голова КМКС, народний депутат України Василь Брензович.

Очільник акцентував, що без зусиль КМКС, створеній у 1989 році, не було б можливим теперішнє функціювання в Берегові Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці та угорського національного театру. Правда, цьому та іншим здобуткам Товариства сприяла і повсякчасна моральна й матеріальна підтримка Угорщини, але без потуг власне самих угорців краю вони навіть за допомоги угорського уряду не зуміли б стати вагомою спільнотою.

“Наша головна мета незмінна – і надалі захищати інтереси угорців регіону, згуртовувати й об’єднувати їх, створювати умови для подальшого розвитку, наближувати область до Європи і щоб, нарешті, завершився період невизначеності, в якому перебуваємо останні десятиліття,- звернув увагу присутніх виступаючий..- Хотілося б, аби після слів та обіцянок послідували конкретні справи. І це своє прагнення підтвердили минулорічними виборами в органи місцевого самоврядування.”

Найважливіше завдання на наступний період – щоб угорська спільнота Закарпаття вийшла з української кризи більш згуртованою і зміцнілою. На жаль, в регіоні досить значною залишається міграція угорського населення в інші країни. Хоча й багато таких, які мають бажання залишитись на рідній землі. І це вселяє надію.

Держсекретар міністерства юстиції Угорщини Пал Велнер у вітальному слові акцентував, що міграційні процеси на континенті дещо відтіснили увагу європейської спільноти від ситуації в Україні.

“Та Угорщина здійснить все можливе, щоб Європа повернулась обличчям до проблем України і допомогла їх розв’язати,”- підкреслив Пал Велнер.

Він розповів, що з часу виникнення військового конфлікту на Сході України Угорщина надала нашій державі різну допомогу на загальну суму понад 2 мільярди форинтів, а окремо Закарпаттю – на 3,1 мільярда. Однак, ще важливішим вважає поглиблення й розширення безпосередніх контактів між громадами, цивільними організаціями та органами самоврядування двох сусідніх країн.

Наприкінці держсекретар висловив занепокоєння тим, що і в Європі, і в Україні окремі націоналістичні формування намагаються посіяти ворожнечу між представниками різних народів.

“Угорський уряд такі тенденції засуджує і не підтримує їх, бо вони не відповідають нормам мирного співіснування і аж ніяк не роблять честі носіям подібних дій,- акцентував Пал Велнер.- Зокрема, чекаємо від вищого керівництва України, правоохоронних органів адекватного реагування на нещодавній вояж націоналістів в Ужгороді саме під час мирного мітингу угорської спільноти краю біля пам’ятника Шандору Петефі.”

Учасників конференції вітали також співголови партії LMP (“Політика може бути іншою”) Андраш Шіффер та парламентського Комітету з питань законності, представник опозиційної політичної сили “Йоббік” (“Правиця”) Чаба Дюре.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber