1. Новини Закарпаття
  2. >

Позачергові парламентські вибори: рішення прийнято

25.01.2016 14:01 Влада

Представник президентської фракцiї заявив про початок активної пiдготовки до нових парламентських виборiв.

 Представник президентської фракцiї заявив про початок активної пiдготовки до нових парламентських виборiв.

"Мабуть, краще всiм одразу вiдповiсти на популярне останнiм часом питаннячко. Так, восени 2016 року будуть позачерговi парламентськi вибори, – подiлився кулуарною iнформацiєю в соцмережi народний депутат iз фракцiї БПП Олег Петренко. – Рiшення про це прийнято, проекти запускаються, округи дiляться, схеми готуються. Народ про це поiнформують навеснi..."

Газета "Експрес" вирiшила розпитати пана Петренка докладнiше про те, звiдки вiн почерпнув iнформацiю про плани з перевиборiв парламенту.

– Ви доволi впевнено заявляєте, що перевибори парламенту цього року таки вiдбудуться. Звiдки маєте таку iнформацiю?

–Це iнформацiя з моїх джерел, я ж член не маргiнальної фракцiї, а... (смiється). Звичайно, на сто вiдсоткiв стверджувати, що вибори вiдбудуться, не можна. Україна дуже залежна вiд рiзних факторiв. Наприклад, важливо, як вiдреагують на таку iнiцiативу нашi захiднi партнери. Або ж, не дай Боже, знову буде ескалацiя на сходi країни. Тодi про позачерговi парламентськi вибори не може йтися. Себто, парламент стовiдсотково переобиратимуть, якщо не буде глобальних форс-мажорiв у країнi.

Як менi вiдомо, партiї уже розподiляють мiж собою округи. Виборчу систему обiцяють не змiнювати.Який сенс у перевиборах бачать прихильники розпуску нинiшньої Ради?

– Нинiшнiй парламент - тотальний когнiтивний дисонанс. Є офiцiйна коалiцiя - БПП "Солiдарнiсть", "Народний фронт", "Самопомiч" i "Батькiвщина". А є реальна коалiцiя за участi представникiв "Вiдродження", "Волi народу" i навiть "Опоблоку", якi допомагали ухвалювати Податковий кодекс та бюджет-2016. У нинiшнiй Радi аж нiяк не буде 300 голосiв за змiни до Конституцiї за умови збереження пункту про "особливий статус" Донбасу або ж за закон про амнiстiю бойовикам чи iншi пункти Мiнських угод. Такий парламент iнiцiаторам перевиборiв не потрiбен.

А чи є гарантiя, що склад нової Ради кардинально змiниться?

– Конфiгурацiя нового парламенту безумовно буде iншою. У ньому обов'язково знайдуться 300 голосiв за рiшення, якi нинi не мають безумовної пiдтримки. Тому що в новiй Радi значно бiльше буде представникiв "Опозицiйного блоку", який формально перебуватиме в опозицiї, але пiдтримуватиме iнiцiативи на кшталт амнiстiї бойовикам та "особливого статусу" для Донбасу. До того ж, у новому парламентi буде бiльше пiдконтрольних мажоритарникiв. Саме на них робитимуть ставку, створюючи нову парламентську коалiцiю. Така бiльшiсть буде бiльш надiйною i слухняною. Не буде так, як тепер, коли деякi представники коалiцiї мають окрему вiд решти позицiю.

Спершу ширилися чутки про можливi парламентськi вибори навеснi. Ви ж тепер кажете про вибори восени. Чому йдеться саме про цей перiод?

–Тому що планують ще запускати новi полiтичнi проекти. До весни вони аж нiяк не встигнуть оформитись i якось заявити про себе.

"Мабуть, краще всiм одразу вiдповiсти на популярне останнiм часом питаннячко. Так, восени 2016 року будуть позачерговi парламентськi вибори, -- подiлився кулуарною iнформацiєю в соцмережi народний депутат iз фракцiї БПП Олег Петренко. -- Рiшення про це прийнято, проекти запускаються, округи дiляться, схеми готуються. Народ про це поiнформують навеснi..."
Читайте більше тут: http://expres.ua/main/2016/01/23/170146-pozachergovi-vybory-vr-rishennya-pryynyato-okrugy-dilyatsya-shemy-gotuyutsya

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська