1. Головна
  2. >
  3. Влада

Рада прийняла революційний закон про держслужбу

252
Влада Україна

Верховна Рада України в четвер, 10 грудня, прийняла закон Про державну службу, який експерти називають революційним.

Рада прийняла революційний закон про держслужбу

НВ пояснює, що змінить цей документ.

Фактично скасовуються спецпенсії, додаткові відпустки та надбавок окремим галузям бюрократичного апарату.

Одночасно зі зменшенням частки премій та доплат у структурі оплати праці держслужбовців збільшуються їх зарплати. Також тепер зарплати держслужбовців можуть бути профінансовані за рахунок коштів державного бюджету, так і за рахунок коштів програм Європейського Союзу, міжнародних організацій та інших країн.

Втратять статус державних службовців: президент України, його прес-секретар, радники, уповноважені та прес-секретарі, працівники секретаріатів голови Верховної Ради і його заступники, помічники-консультанти нардепів та суддів. Крім того, це стосується: глави адміністрації, його заступників, членів уряду, заступників міністрів, голів і членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Нацагентства з питань запобігання корупції, Центральної виборчої комісії та інших державних колегіальних органів. Також закон про держслужбу не поширюється на секретаря РНБО, народних депутатів, службовців Національного банку України, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, військовослужбовців, правоохоронців і працівників патронатних служб.

Водночас тепер держслужбовцями вважаються співробітники секретаріату Кабміну, міністерств та інших органів виконавчої влади (крім обслуговуючого персоналу), місцевих держадміністрацій, органів прокуратури і військового управління, а також закордонних дипустанов.

Тепер на посади державної служби поділяються на 3 категорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень.

Категорія А - вищий корпус державної служби. Категорія Б - керівники підрозділів. Категорія В - інші посади державної служби.

Також установлюються дев'ять рангів державних службовців. Так, держслужбовцям, які займають посади категорії А присвоюються 1, 2, 3 ранг; категорії Б - 4, 5, 6 ранг; категорії - 7, 8, 9 ранг.

Вступити на держслужбу можна буде лише за результатами конкурсу, якщо інше не передбачено законом. Державна служба починається з моменту публічного складення Присяги державного службовця.

Держслужба автоматично припиняється, коли державному службовцю виповнилося 65 років.

Закон набуде чинності з 1 травня 2016 року, якщо його підпише президент України Петро Порошенко.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber