1. Головна
  2. >
  3. Влада

Євродепутат Андреа Бочкор закликає Україну до поваги прав національних меншин

487
Влада Закарпаття

Євродепутат Андреа Бочкор закликає Україну до поваги прав національних меншин

На думку депутата Європарламенту Андреї Бочкор, Центральна виборча комісія, всупереч багаторазовим ініціативам закарпатських організацій угорців, сформувала виборчі округи на Закарпатті так, щоб унеможливити потрапляння в обласну раду представників угорської громади, цим знову порушивши інтереси національної меншини, що представляє 12% жителів області.

Андрея Бочкор, депутат Європейського парламенту та представник партійного блоку «Fidesz-KDNP» («Фідес-Християнська демократична партія» Угорщини), висловлює своє обурення та протест проти повторного дискримінаційного та протизаконного рішення Центральної виборчої комісії України, яка так сформувала виборчі округи в єдиному в Україні районі з угорською більшістю, щоб запобігти потраплянню в обласну раду представників угорської громади, що складає 12% жителів Закарпаття.

Як зазначає Karpatalja.ma, вони протестують проти подібних рішень, які, за їхніми словами, негативно позначаються на національних питаннях, суперечать позиції та міжнародним зобов’язанням України перед Європейським Союзом, Конституції та законодавству України, духу оголошених реформ щодо принципів та стандартів децентралізації.

За ініціативи Андреї Бочкор, група депутатів Європейського парламенту з представників партійного блоку «Fidesz-KDNP» та «Європейської народної партії» закликала керівництво України до поваги прав національних меншин. У липні депутати Європарламенту з Угорщини, Болгарії, Словаччини та Румунії разом звернулися листом до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з приводу адміністративної реформи в Україні. Тоді, як перший крок адміністративної реформи, було прийнято Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а наступне рішення уряду не врахувало етнічні питання, що негативно впливає не лише на угорську, але також і на інші національні меншини України. Таким чином, вищезгадані депутати Європарламенту просили прем’єр-міністра України переглянути це рішення, щоб воно відповідало пункту 4 статті 4 Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та брало до уваги права національних та етнічних меншин України.

"На ініціативу, на жаль, по сьогоднішній день не отримано відповіді.

На цьому тлі можна сказати, що українська влада багаторазово проігнорувала права національних меншин, що в поганому світлі зображає українську демократію, чистоту місцевих виборів, що наближаються та міжнародне становище України", - підсумували ініціатори звернення.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber