1. Головна
  2. >
  3. Влада

На Іршавщині відбулася зустріч з головою Державної казначейської служби України Тетяною Слюз / ФОТО

546
Влада Новини Іршави

Сьогодні до Іршавщини з робочою поїздкою побувала голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз.

Зустріч з головним казначеєм нашої країни відбулася у великому залі Іршавської районної державної адміністрації. Тетяна Ярославівна поспілкувалася з присутніми головами сільських рад, бухгалтерами району, представниками установ та організацій по декількох напрямках що стосуються роботи казначейства в Україні.

З початком наради до присутніх у залі звернувся в.о. голови райдержадміністрації Іван Мошкола, який зазначив:

«На сьогоднішній день від роботи казначейства дуже багато залежить, а це - сам результат нашої роботи, якщо своєчасно будуть надходити кошти, то нам з вами вдасться виконати план соціально-економічного розвитку, завершити поточні капітальні ремонти наших установ, відремонтувати своєчасно якісно дороги.»

Роботу наради було побудовано в межах години. Спочатку Тетяна Ярославівна проінформувала про поточність праці і перспективи бюджетного законодавства, про казначейське обслуговування, а пізніше відповіла на всі запитання присутніх.

Почали з місцевих бюджетів. Голова Державної казначейської служби України проінформувала присутніх щодо прав обслуговуватися у державних банках. Розказала про плюси і мінуси при переході на обслуговування державних банків.

Також присутні заслухали інформацію щодо зміни до бюджетного кодексу, про ЗУ «Про відкритість у використанні публічних коштів», а також про дистанційне казначейське обслуговування:

«На сьогоднішній день дистанційне казначейське обслуговування – це, свого роду, як електронний документообіг, іншими словами - все те, що ви нам подаєте на паперових носіях, попередньо давши згоду та уклавши з нами відповідний договір, ми з вами за паперові носії забудемо - це виключно буде електронна форма документів.

Як воно буде відбуватися на практиці?! – дуже просто! Після того, коли ми оформляємо з вами договір ми вам безкоштовно на ваших робочих комп’ютерах встановимо даний програмний продукт, в якому ви можете мати можливість формувати весь необхідний пакет документів в електронному вигляді для передачі на опрацювання до казначейства.»

Також одним з плюсів дистанційного казначейського обслуговування є автоматичне формування документів, наприклад, реєстр юридичних зобов’язань, реєстр фінансових зобов’язань, окрім єдиного документу, який називається договір – договір неможливо ні юридично, ні фактично автоматизувати. Це індивідуальний документ, який стосується розвитку кожної бюджетної установи і він формується окремо по кожному виду товару у пакеті послуг. Тому, є два виходи, як договір може перетворитися у електронний документ: шляхом сканування, якщо звісно є сканер, якщо сканера немає, тоді - паперові носії.

Наприкінці наради Тетяна Ярославівна відповіла на всі питання, які цікавили присутніх та, при цьому, зауважила, що казначейське дистанційне обслуговування – це пропозиція, яка несе виключно добровільний характер:

«Тільки ви приймаєте рішення, як для вас краще».

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber