1. Новини Закарпаття
  2. >

Депутати можуть дозволити інвесторам працювати за межами спеціальної економічної зони «Закарпаття»

08.07.2015 16:55 Влада

Народні обранці взялися за удосконалення умов роботи підприємств, які реалізують інвестиційні проекти на території спеціальної економічної зони «Закарпаття».

Народні обранці взялися за удосконалення умов роботи підприємств, які реалізують інвестиційні проекти на території спеціальної економічної зони «Закарпаття».

Від повідний законопроект зареєстрували ряд народних обранців, серед яких і двоє закарпатців – Роберт Горват та Юрій Чижмарь, повідомляє Нове Закарпаття.

Проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» (щодо забезпечення рівних прав інвесторів, розширення виробництва та створення нових робочих місць) має на меті урівноважити обсяг прав інвесторів всіх СЕЗ країни. Тобто скасувати заборону суб’єктам підприємницької діяльності СЕЗ «Закарпаття» створювати філії, відділення та інші відокремлені підрозділи за межами зони, котра передбачена базовим Законом України «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» №2673 від 13.10.92 р.

Завдяки відкриттю СЕЗ «Закарпаття» лише за перші три роки її існування було реконструйовано більше 30 місцевих підприємств, серед яких Хенкель-Ужгород, Грін Рей, ФЕМ Інвест, Берегівський радіозавод, Мукачівський завод «Точприлад», Стен ltd та інші. Працювати в область прийшли такі всесвітньовідомі корпорації як Шкода-Авто, «Флекстронікс», «Ядзакі», Концерн Audi AG, Джейбіл Сьоркіт Юкрейн.

Проте, в 2005 році інвестори СЕЗ «Закарпаття» зіткнулись з проблемою невиконання державою своїх зобов’язань відносно забезпечення гарантій інвесторам. Збитки для Закарпаття від такого кроку у цифрах разючі:

«Починаючи з 2005 року в області не зареєстровано жодного інвестиційного проекту. Україна та Закарпаття втратили можливість отримати задекларовані інвестиції в розмірі 1,2 млрд. дол. США. Проекти, що були зареєстровані на території СЕЗ «Закарпаття», недоотримали 155 млн. грн. фінансування. Лише тільки в 2005 році втрачена можливість додаткового створення 6 000 робочих місць. Потенційні іноземні інвестори з крупним капіталом надали перевагу інвестуванню в сусідні Угорщину, Словаччину, Польщу та Румунію із більш стабільними й передбачуваними нормативно-правовими режимом», - ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Окрім недотримання державою свої зобов’язань перед інвесторами є ще ряд стримуючих факторів, серед яких заборона суб’єктам підприємницької діяльності СЕЗ «Закарпаття» створювати філії, відділення та інші відокремлені підрозділи за межами зони.

На думку авторів законопроекту, це ставить інвесторів СЕЗ «Закарпаття» в нерівне становище із інвесторами інших СЕЗ країни, які не мають подібних обмежень.

«Вкрай важливо відновити довіру інвесторів і репутацію країни та скасувати дискримінаційну норму Закону України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття». Відповідне скасування необґрунтованого обмеження забезпечить подальший розвиток підприємств суб’єктів СЕЗ Закарпаття, створення нових виробництв та робочих місць у регіоні, особливо в умовах відсутності на даний час будь-яких пільг для суб’єктів СЕЗ», - зазначають нардепи.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська