Доки в Києві вирішується питання про призначення Романа Крутяка новим в.о. начальника Закарпатської митниці, на Закарпатті зацікавлені групи намагаються вплинути на це шляхом інформаційних воєн.
Десятки місцевих онлайн-ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що відомство може очолити людина, звинувачена у контрабандних зловживаннях. Як нагадало першоджерело цієї інформації, видання Ужгород.нет.уа, “у 2010 році на посаді начальника відділу митного оформлення № 1 митного поста «Ужгород» Чопської митниці спільно з двома інспекторами м/п «Малий Березний» контрабандним шляхом (без розмитнення) пропустили зі Словаччини в Україну 5 транспортних засобів: два «Мерседеси-Віто», два мінівени «Крайслер» та легковик «Опель», вщент завантажені товаром (трикотажне взуття)”.
"Замість того, аби сумлінно виконувати свої службові обов’язки та чітко дотримуватися законодавства, пан Крутяк налагодив співпрацю із контрабандистами та сприяв переміщенню незаконних вантажів через кордон, тим самим завдаючи чималі фінансові збитки державі", - зазначає видання.
Натомість ряд інших сайтів поширили на своїх шпальтах новину про волонтерську діяльність Романа Крутяка та фальшивість вищенаведених звинувачень, що доведено розслідуваннями прокуратури та рішеннями судів двох інстанцій.
"У грудні 2010, відмовившись виконувати накази "смотрящих" призначених злочинною владою, тоді новообраного Президента Януковича, був звільнений з митниці… І хоча, пізніше суд виправдав волонтера, та відновив його на посаді, але команда Януковича попри рішення феміди так і не дозволила йому повернутися на роботу. Родині Крутяка погрожували фізичною розправою", - пише Gazeta.ua.
У процесі інформаційних суперечок у мережі з’явилося фото з оригіналу трудової книжки Романа Крутяка, де виписані відомості про призначення його помічником-консультантом Роберта Горвата - одного з народних депутатів від Закарпаття. Яким чином в мережу потрапила копія документу з обмеженим доступом, не відомо.
У розмові з журналістом “Голосу Карпат” Роман Крутяк повідомив, що ініціюватиме службове розслідування за цим фактом та висловив свою позицію.
"Я був призначений ще у 2009 році - до початку президентства Януковича і приходу Калєтніка. Людей тоді звільняли “пачками”, а я не погоджувався закривати очі на очевидні порушення. Через такі конфлікти один з інспекторів дійсно написав пояснювальну записку проти мене. Згодом у прокуратурі ця ж людина підтвердила, що змушена була її писати під тиском і загрозою звільнення. Судовий розгляд тягнувся три роки і справу змушені були закрити за очевидною відсутністю доказів. І навіть маючи на руках два судові рішення - першої інстанції і апеляції, - мене поновили і в той же день хотіли звільняти, тиснули, щоб писав заяву за згодою сторін, - сказав Роман Крутяк у коментарі для Голосу Карпат. - Нещодавня інформаційна атака і така реакція на можливе моє призначення несе під собою глибоке підґрунтя того, що попереднє керівництво просто боїться цього, боїться прозорості їхніх дій і змін у роботі митниці."
Роман Крутяк також повідомив, що відкритий для преси і, у разі призначення, розповість про роботу митного відомства та бачення його розвитку.