1. Новини Закарпаття
  2. >

Влада Закарпаття та Генконсул Польщі обговорили відкриття пункту пропуску "Лубня-Волосате"

15.06.2015 12:09 Влада

Сьогодні голова облради та губернатор Закарпаття провели зустріч з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Ярославом Дроздом.

Сьогодні голова облради та губернатор Закарпаття провели зустріч з Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Ярославом Дроздом.

З керівництвом області Ярослав Дроздо обговорював можливість відкриття пункту пропуску «Лубня-Волосате».

Наразі закарпатцям, щоб перетнути українсько-польський державний кордон необхідно подолати значну відстань по території України або ж їхати через Словаччину, що потребує додаткового часу. Найближчий пункт пропуску знаходиться на відстані майже 120 км у Львівській області.

«Якщо нема пропускного пункту – нам важко активізувати малий прикордонний рух. А нині ми пропонуємо збільшити межі малого прикордонного руху до 100 кілометрів. Вже 800 закарпатців мають такий дозвіл. Тема відкриття нового пункту пропуску – надзвичайно актуальна в цьому контексті. Можливо підписати угоду Закарпатської області з Підкарпатським воєводством, щоби активізувати цю роботу», - вважає Генконсул.

Наразі обласною владою вже повідомлено дипломатичні установи про наші наміри активізувати роботу з відкриття пункту пропуску. Відповідні пропозиції отримало й керівництво Підкарпатського воєводства.

«Також міжурядова українсько-польська комісія отримала наші пропозиції. І ми готові активізувати всі можливі контакти, щоби відкриття пункту пропуску на Закарпатті стало реальністю», - підкреслив керівник ради.

Також губернатор обіцяє підняти це питання в ході зустрічі в міністерстві закордонних справ України. За його словами керівництво області запросить посла України в Республіки Польща Андрія Дещицю на Закарпаття, щоби оглянути місце, де пропонується відкрити новий пункт пропуску.

Як інформує прес-служба облради, Генконсулу запропонували координувати обласні проекти, що подаються на гранти ЄС в рамках Карпатського регіону.

«Такі домовленості вже є з Угорщиною. Працюємо з прикордонними областями Угорщини та Румунії. І нині ми це пропонуємо й польським партнерам», - йдеться в повідомленні.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська