1. Новини Закарпаття
  2. >

У Вашингтоні обговорили питання русинського сепаратизму

05.06.2015 Влада ВАЖЛИВО Голос Карпат

Нещодавно у Вашингтоні відбулася робоча зустріч лідерів світового русинського руху з уповноваженим Держдепартаменту США, головним радником Українського офісу Майклом Кейсом.

Як зазначив голова правління Закарпатського обласного благодійного фонду «Русинська школа» Валерій Падяк, учасники зустрічі висловили стурбованість відсутністю прогресу у вирішенні питання визнання русинів в Україні. Представник Держдепартаменту підтвердив, що США мають достатньо обєктивної інформації щодо цієї проблематики; також очікується призначення нового посла України у США.

Сторони обговорили актуальне питання так званого «русинського сепаратизму» та підтвердили, що йдеться насамперед про спроби певних політичних гравців (Росія) на фоні підтримки Москвою сеператистських рухів на сході України активізувати через своїх агентів також сепаратистські настрої у Закарпатській області, однак серед місцевого населення це не знаходить жодної підтримки. Разом із тим наголошувалося, що надумана проблема «русинського сепаратизму» дедалі більше стає предметом спекуляцій певних політичних сил у самій Україні (що за певних умов може мати трагічні наслідки!). Через провідні мас-медіа в Україні підігрівається думка щодо «сепаратизму» Закарпатського регіону вцілому, русинський національний рух сприймається як «рука Москви» та результат дій «російських спецслужб», а невизнана в державі, яка веде необ’явлену війну з Росією, національність «русин» нерідко ототожнюється з поняттям «сепаратист» тощо.

Окремим рядком сторони обговорили питання деяких публікацій, що ображають національні почуття русинів, на сторінках української редакції поважної світової інформаційної агенції – Радіо Свобода. Цю некомерційну інформаційну службу фінансує Конгрес Сполучених Штатів Америки, вона веде мовлення через радіо, інтернет і телебачення на 21 країну світу. Сторони висловили одностайність та рішучість у питанні неприпустимості у майбутньому подібних некоректних публікацій.

Русинську делегацію на зустрічі представляли Джим Камінський (президент) та Джон Ріґетті (Іван Сенич) (поческий президент) Карпаторусинського товариства (Піттсбург, США); Павло Роберт Маґочій – президент-засновник Карпаторусинського дослідного центру (США), професор Торонтського університету та Валерій Падяк, к. н. – голова благодійного фонду «Русинська школа» (Ужгород), викладач Інституту русинської мови та культури Пряшівського університету.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus