Такі сподівання озвучили очільники міста Мукачево вчора, у ході заключної міжнародної конференції у рамках програми "Партнерство без кордонів" прикордонного співробітгицтва ЄІСП Угорщина - Словаччина - Румунія - Україна щодо захисту навколишнього середовища та розвитку водоканалів Ужгорода та Мукачева.
Участь у конференції взяли гості та партнери, серед яких міський голова Ніредьгаза Ференц Ковач, консул Генконсульства Угорщини у місті Ужгород Гергей Тріеб, керівник проектної групи Бейло Йончу, перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Попович, керівництво міста та представники водоканалів.
"Головною проблемою реконструкції та розвитку є відсутність належного фінансування", - зауважив Мукачівський міський голова Золтан Ленд’єл.
Разом з тим, заступник міського голови Ернест Нусер повідомив, що є можливість фінансування проектів по реконструкції через гранти Світового банку та Європейські інвестиції.
За результатами дворічної роботи проекту група фахових спеціалістів промоніторила та проаналізувала стан водопостачання й водовідведення у Закарпатському Мукачеві, Ужгороді та Берегові. Після, враховуючи технічні дослідження та економічні обгрунтування експерти розробили проектіи по розвитку/реконструкції водоканалів та підготували відповідну документацію.
Головними проблемами закарпатських міст визначили застарілий технічний стан мереж водопостачання, небезпечні водозабори, перевантажені каналізаційно - очисні споруди.
Зокрема, для розвитку Мукачівського водоканалу експерти розробили 15 проектів. Система водопостачання у місті набагато складнішша ніж в Ужгороді, адже у тут ситема складається з 17 водозаборів. За словами експертів, це надзвичайно багато. Потрібно їх мінімізувати і зробити єдину систему водопостачання. Після реконструкції повинні діяти тільки три водозабори - у Чинадієві, Ключарках та на Чернечій горі. Також, щоб уникнути перенавантаження систем каналізацій, через дощові води необхідно розробити систему, яка б відводила дощові води у Латорицю. Крім того, місту потрібен резервуар для стічних вод та очисні споруди.
У обласному центрі експерти акцентували увагу на 2 - ох водозаборах у с. Минай. Один із них, старий, потрібно буде закрити. Інший, після модернізації та реконструкції при раціональній експлуатації зможе забезпечити водою весь Ужгород . Також, у проекті зазначено встановлення додаткової нової бази тиску. Щодо каналізаційних вод, то потрібно збудувати резервуар для їх утримання та усунути проблеми і з очищенням води.
Читайте також:
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Перший і останній штурм: окупант розкрив жахи війни в російській армії