Угода про асоціацію між Україною та ЄС в повному обсязі має вступити в силу з 1 січня 2016 року. Парламенти 18 країн ЄС вже ратифікували документ. Україна розраховує і закликає ратифікувати Угоду про асоціацію й інші держави ЄС.
Про це Президент України Петро Порошенко сказав під час зустрічі з учасниками від України форуму громадянського суспільства Східного партнерства, передає прес-служба Глави держави.
Петро Порошенко подякував українцям за підтримку на європейському шляху країни.
“Українська громадськість зробила величезний внесок в успіх європейської інтеграції України”, — наголосив Президент.
Глава держави нагадав, що українці по всьому світу не зневірились, а навпаки згуртувались і відстоювали свій європейський вибір, після того як колишня влада відмовилася підписувати Угоду про асоціацію.
Петро Порошенко також позитивно відзначив ідею української громадськості щодо подання заяви на членство України в ЄС.
“Дуже подобається ваша ініціатива щодо подання заявки. Впевнений, що вона буде сприяти тому, щоб ми отримали нарешті перспективу членства. Маємо всі разом, кожний на своєму місці, наполягати, наголошувати і активно працювати”, — сказав Президент.
Петро Порошенко наголосив, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС в повному обсязі має вступити в силу з 1 січня 2016 року. Президент повідомив, що парламенти 18 країн ЄС вже ратифікували документ. Україна розраховує і закликає ратифікувати Угоду про асоціацію й інші держави ЄС.
Глава держави також повідомив, що українська сторона наполягала і боролася за те, щоб на саміті “Східного партнерства” було зафіксовано перспективу безвізового режиму в 2016 році. Президент також повідомив, що напередодні в Києві провів нараду щодо процесу виконання Плану з лібералізації візового режиму, за результатами якої мають бути прийняті кадрові рішення.
Петро Порошенко закликав українську громаду виявити активну і конструктивну позицію в цьому питанні для стимулювання роботи української влади та створення сприятливого зовнішнього ставлення.
Президент та представники також обговорили хід проведення реформ в Україні. Глава держави зазначив, що “незадоволений темпами, але реформи почалися, і вже перейшли від розмов до конкретних дій”.
“Україна як ніколи сьогодні потребує єдності, як всередині країни, так і в ЄС. Україна як ніколи потребує солідарності з ЄС. Наше з вами завдання — забезпечити єдність і солідарність кожен на своєму місці”, — сказав Президент.