1. Головна
  2. >
  3. Влада

Імпортний збір із вітчизняних підприємців можуть переглянути

127
Влада Україна

Мінекономторгівлі стурбоване негативним впливом імпортного збору на місцевих українських виробників. Чиновники закликали компанії повідомляти про те, скільки вони від нього втратили.

Імпортний збір із вітчизняних підприємців можуть переглянути

Про це заявила в ході форуму "Експорт. Друге дихання" заступник міністра економіки, Торговий представник України Наталія Микольська, пише "Дело".

"Всі чудово розуміють навіщо вводився цей збір, МЕРТ їм не пишається, - зазначила Микольська, - але в ньому була об'єктивна необхідність. Але зараз міністр економіки ініціював вивчення впливу імпортного збору на експорт в Україну. Якщо у вас є розрахунки того, яким чином цей збір впливав на експортні можливості вашої галузі, у тому числі на надходження валюти в Україну, ми були б раді їх отримати".

За словами Микольської, міністерство потребує конкретних фактів і цифр:

"Ми багато чуємо, що виробники втрачають (через збір) з точки зору собівартості, ми втрачаємо ринки, на які наші компанії потенційно готувалися виходити. Тому зараз дуже важливо знайти цей баланс, і для цього ми хочемо вас почути".

Нагадаємо, 24 лютого набрав чинності тимчасовий імпортний збір з будь-яких товарів, що ввозяться на територію України та підлягають оподаткуванню. Він склав 5% для харчових продуктів і 10% для всього іншого.

Верховна Рада, зокрема, звільнила від допсбора електроенергію, неопромінені паливні елементи для АЕС (ТВЕЛи), вугілля, кокс, газ природний (у звичайному та зрідженому стані), нафта і нафтопродукти сирі, бензин і дизельне паливо.

До цієї категорії також віднесені медичні вироби для проведення гемодіалізу та лікування онкозахворювань, фармацевтична продукція і компоненти для її виготовлення, які не виробляються в Україні (за затвердженим Кабміном переліком).

Не буде обкладатися допсбором і безкоштовна допомога Україні від урядів інших держав, міжнародних організацій, що закуповується державою озброєння.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber