Ці кошти будуть виділені в рамках Програми медикаментозного забезпечення хворих із пересадженими органами на 2015 рік.
У середу, 8 квітня, на позачерговому пленарному засіданні сесії Закарпатської обласної ради депутати 66-ма голосами підтримали пропозицію та проголосували за Програму, котра передбачає виділення понад 2,3 млн гривень для потреб пацієнтів із пересадженими органами. Ця суму порівну розподілили між обласним та місцевими бюджетами. За ці кошти планують придбати імуносупресивні препарати для забезпечення лікування 21 хворого - реципієнта органних трансплантантів.
У проекті даного рішення сказано, що станом на сьогоднішній день під диспансерним наглядом у Закарпатській області перебуває 29 реципієнтів органних трансплантатів, серед яких 21 реципієнт з трансплантованою ниркою та 8 реципієнтів печінкового трансплантату (серед яких 1 дитина).
Невід'ємною складовою продовження життя хворих після пересадки органів є профілактика відторгнення трансплантату, що передбачає безперебійний пожиттєвий прийом препаратів імуносупресивної терапії у індивідуально підібраній комбінації та дозах.
Адекватне запезпечення реципієнтів органних трансплантантів у попередні роки здійснювалось за рахунок централізованих поставок у рамках цільової соціальної державної програми.
У зв'язку з тим, що всі без винятку препарати імуносупресивної терапії для профілактики відторгнення органних трансплантантів є ліками закордонного (імпортного) походження, ціна на які зростає прямопропорційно до курсу іноземних валют, отриманих препаратів у рамках централізованого постачання для вищевказаної мети за попередній рік виявилось достатньо для покриття 40-55% (залежно від препарату) від потреби з метою безперебійного забезпечення наявних на обліку реципієнтів.
Потреба ж у сьогоднішньому рішенні була викликана тим, що залишків імуносупресивних препаратів, які надійшли централізовано у 2014 році та отриманих областю у поточному році додатково з резерву Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин МОЗ України, вистачить лише на 25-30 днів, а відомості щодо продовження централізованого постачання відсутні. Тому і назріла гостра потреба для термінової закупівлі вищевказаних ліків за кошти місцевих бюджетів, з метою попередження наростання соціальної напруги в регіоні, чому і покликана сприяти дана обласна програма.
Читайте також:
- На Закарпатті вводили аварійні відключення й відмінили одну з черг
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- Закарпатцям слід готуватися до відключень світла 27 листопада: обленерго оприлюднило новий графік
- Хто з чоловіків зможе виїхати за кордон з 1 грудня: детальний перелік
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1365 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1307 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1217 0 Влада