1. Головна
  2. >
  3. Влада

Ризик підтоплень чи розвиток туризму: в Ужгороді обговорили будівництво двох ГЕС на Ужі

338
Влада Новини Ужгорода

Проект будівництва двох електростанцій презентував у міській раді представник компанії-інвестора.

Ризик підтоплень чи розвиток туризму: в Ужгороді обговорили будівництво двох ГЕС на Ужі

За словами розробника проекту, представника ТОВ «Закарпатське енергетичне товариство» Віктора Акатова, будівництво електростанцій, можливість якого наразі вивчають у міській раді, не матиме жодного негативного впливу на місто чи річку. Навпаки – жителі Ужгорода зможуть відзначити чимало плюсів.

«Ці станції мають переваги над станціями старого дериваційного типу. Вони не потребують будівництва водосховищ, не потребують відведення води у труби і не шкодять рибі. Основною станції є турбіна, яка встановлюється під нахилом. Вона мінімізує шкоду, яку можуть спричинити паводки і при цьому не створює шуму, котрий міг би турбувати жителів навколишніх територій»,- пояснив Акатов.

Окрім того, експерт запевнив, що станції, не дивлячись на певний підйом рівня води в річці, не створюватимуть загрози підтоплень берегів.

При цьому присутні на презентації жителі міста цікавилися і ризиком підняття підземних вод, зокрема у підвалах міських будівель, котрі знаходяться у так-званих болотистих районах Ужгорода.

Однак, за словами Акатова, завдяки спеціальним французьким технологіям, котрі використовуватимуться при будівництві станцій, вони зможуть покращити екологічний стан самої річки і створити нові рекреаційні зони. Усе сміття, яке може накопичуватися на збудованій греблі, збиратиметься та утилізовуватиметься упорядниками станцій.

Загалом робота однієї такої станції дозволить виробляти близько 6,5 млн кіловат енергії в рік.

Наразі подібні станції, збудовані за тими ж технологіями, вже працюють у країнах ЄС – Німеччині, Італії, Австрії та ін. В тому числі, кілька таких станцій функціонують в центрі одного із французьких міст, на березі річки Тарн.

При цьому присутніх на зустрічі жителів міста презентація проекту явно не задовольнила. Людей цікавили переваги, котрі отримає Ужгород від будівництва станцій на території міста. Зокрема, можливе зниження вартості електроенергії для споживачів у місті. Однак на ціну електроенергії нові ГЕС ніяк не вплинуть.

«Серед переваг ми будемо мати повернення рівня води приблизно до років 70-их. Це побудова рекреаційної зони в тій частині Боздошського парку, яка зараз не може використовуватися, бо там зараз болото. По умовам угоди вони мають побудувати там дамбу і це дасть можливість і кататися там на велосипеді, і відновити рибоход», - пояснив заступник міського голови Ярослав Шафар.

Пояснив позицію міської ради в цьому питанні і інший заступник міського голови – Богдан Андріїв:

«Ми раді будь-якому інвестиційному проекту, який може прийти в наше місто і буде працювати як на розвиток власних потреб, так і на користь Ужгорода. Тому ми і організували таку зустріч, щоб громада міста мала можливість ознайомитись і долучитись до обговорення проекту. Якщо експерти дадуть позитивні відгуки, то цей проект буде існувати. Якщо ж будуть зауваження, інвестор внесе корективи до свого проекту».

Відтак наразі йде мова про те, що у четвер, на пленарному засіданні міської ради, депутати мають дати дозвіл на розробку містобудівної документації для будівництва станцій. Після цього інвестори зможуть представити детальніший та ґрунтовніше вивчений проект будівництва, котрий так само буде представлений громаді.

Право на розробку інвестором відповідної містобудівної документації депутати міськради можуть надати вже цього тижня на черговій сесії міської ради.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber