Для зупинки агресії на Донбасі Україні потрібна допомога з боку миротворчої місії під егідою Організації об'єднаний націй.
Про це заявив президент Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.
"Якщо ми хочемо зупинити агресора, нам потрібна підтримка миротворчої місії під егідою ООН", - заявив Порошенко в ході зустрічі з делегацією колишніх лідерів держав, які входять до Ради Міжнародного центру Нізамі.
Президент також зазначив, що "Україна робить все можливе, щоб досягти миру, і веде боротьбу за свободу і демократію цілої Європи, беручи на себе левову частку удару агресора". Він також заявив про важливість для всього світу солідарності та єдності з Україною в її боротьбі з агресором.
У зустрічі взяли участь Президент Румунії (1996-2000) Еміль Константінеску, Президент Республіки Молдова (1997-2000) Петро Лучинський, Президент Латвії (2007-2011) Валдис Затлерз, Президент України у 1991-1994 рр. Леонід Кравчук, Президент України у 2005-2010 рр. Віктор Ющенко, Радник ООН з питань посередництва у розв’язанні конфліктів Антьє Герберг, виконавчий секретар Міжнародного центру Нізамі Гянджаві Ровшан Мурадов.
Як зазначає прес-служба, під час зустрічі відбувся обмін думками та пошук шляхів мирного врегулювання ситуації на Донбасі із залученням широкого досвіду і можливостей всіх міжнародних організацій та інституцій.
"Ніхто в Європі не визнає анексію Криму, а конфлікт на Донбасі є війною Росії проти України. Я також бачу вихід із ситуації лише через залучення міжнародної миротворчої місії", - сказав Затлерз.
Говорячи про санкції щодо РФ, він зазначив:
"Напередодні санкцій наша країна боялася, що вони негативно вплинуть на нашу економіку також. Але після того, як санкції були введені, наші люди зрозуміли, що нам потрібен мир в Європі. І ціна цього миру - санкції ".
Президенти також дійшли згоди про те, що санкції проти країни-агресора є першим і справжнім іспитом на відданість цінностям свободи і демократії і що вони в умовах відсутності прогресу в деескалації на сході України і визволенні Криму повинні бути продовжені і посилені.
На зустрічі також були присутні Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Заступник Глави АПУ Валерій Чалий, Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях, народний депутат України Ірина Геращенко.
Як повідомлялося, 17 березня Верховна Рада підтримала президентський проект постанови про звернення до Ради безпеки ООН і Ради Європейського Союзу про розгортання на території країни міжнародної операції з підтримки миру і безпеки. Представництво України при ЄС передало керівництву Євросоюзу звернення Ради щодо миротворців.