1. Головна
  2. >
  3. Влада

Хліб і видовища: у скільки обійдеться закарпатцям посівна?

215
Влада Закарпаття

Експерти вже спрогнозували, що цьогорічна весняна посівна буде чи не найскладнішою для аграріїв за всі роки незалежності. Уже підрахували, що вона обійдеться в півтори рази дорожче, ніж минулого року.

Хліб і видовища: у скільки обійдеться закарпатцям посівна?

За словами міністра агрополітики Олексія Павленка, обробка 1 га ріллі (оранка, внесення добрив, проведення сівби) у цьому році буде коштувати близько 3 тис. грн. У минулому році цей показник становив 2,2-2,3 тис. грн. Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської облдержадміністрації Юрій Лесьо назвав Голосу Карпат цифру більшу – 3555 грн.

Це на 38% більше, ніж минулого року, - каже чиновник. – Загалом цьогоріч на проведення весняно-польових робіт на Закарпатті потрібно майже 105 млн. грн. у тому числі власних коштів – практично 94 млн. гривень. Прогнозується залучення кредитних ресурсів в обсязі 7 млн. гривень.

Аграрії, правда, не такі оптимістичні і кажуть про дво-триразове подорожчання посівної. Якщо ще додадуться несприятливі погодні умови, урожай-2015 буде нижче торішнього на 15-20%.

А загалом, як зазначив Юрій Лесьо, під урожай 2015 року посіяно більше 34 тисяч гектарів озимих зернових по всіх категоріях господарств. У доброму стані знаходиться майже 82% площі. Не маємо, за інформацією посадовця, і серйозних проблем із мінеральними добривами та заготівлею матеріально-технічних ресурсів.

Закуплено 1670 тонн мінеральних добрив. Це 73% до потреби. Закупівля мінеральних добрив та засобів захисту рослин продовжується, - каже Юрій Лесьо. - А рівень матеріально-технічного забезпечення дозволяє провести комплекс весняно-польових робіт 2015 року в повному обсязі відповідно до прогнозу. Проводиться ремонт та підготовка сільськогосподарської техніки для проведення весняно-польових робіт.Готовність техніки – у середньому 96%.

Та попри несприятливу ситуацію в країні, селяни таки сподіваються на добрі врожаї – іншого виходу нема. Ось лише кілька коментарів для Голосу Карпат.

А що в селі робити? Сіяти, саджати… Осінь покаже, що пожнемо. Вірю, що буде все добре. Земля не підведе, - каже Василь Бідзіля із Широкого на Виноградівщині.

Його підтримує Оксана Бокотей, жителька с. Сільце на Іршавщині:

Без землі не проживемо. Вона кормить. Так, усе подорожчало, але жити треба далі. У подібній ситуації ми не вперше, тож сподіваємося на краще. Точніше, на себе і на Бога.

Кажуть, що народу треба хліба і видовищ, - розмірковує Імре Ковач із Сюрте Ужгородського району. – Видовищ нам зараз вистачає. А без хліба не буде і їх.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber