1. Головна
  2. >
  3. Влада

ЗВІЛЬНИТИ НЕ МОЖНА ЗАЛИШИТИ: Закарпаття готується до масових кадрових чисток

402
Влада Закарпаття

Прийняття бюджету України на 2015 рік супроводжувалося активним обговоренням у країні доволі радикальних кроків загальнодержавної економії прописаної окремими пунктами документу.

Серед них, зокрема, і масові скорочення у бюджетній сфері та державній службі.

Під ніби то реформаторські «ножиці» потраплять тисячі медиків, учителів, працівників адміністрацій та рад різних рівнів, силовиків. Подібне скорочення штатів ніби то має допомогти Україні подолати фінансову кризу, оптимізувати державні витрати та вивести економіку зі стану стагнації.

Разом з тим, яке майбутнє чекає на людей, котрі потраплять під процеси скорочення, наразі можна тільки здогадуватися. Ми ж вирішили дізнатися, чи стартувала ця робота на Закарпатті і чи готові до неї установи, котрі найпершими можуть потрапити під удар.

Чиновники

Ще нещодавно на одній зі своїх прес-конференцій голова Закарпатської ОДА Василь Губаль заявив, що в обласній адміністрації пройде скорочення у штаті апарату. Як заявляв тоді губернатор, під звільнення може потрапити близько 20% працівників.

Разом з тим, зараз в обласній адміністрації заявляють, що поки мова ні про які скорочення не йде. За словами речниці голови ОДА Алли Хаятової, ці плани наразі лишаються планами.

«Про конкретику можна буде говорити коли вже буде Постанова Кабінету Міністрів. На відміну від облради, ОДА самостійно не регулює апарат. До речі, у раді скорочення вже відбулося», - заявила Хаятова.

Разом з тим, Хаятова зазначила, що «триватимуть певні оптимізаційні процеси у бюджетній сфері (мова передовсім про освіту і медицину), адже важкий бюджет. Але це проходитиме через фахове обговорення, колегії».

Нагадаємо, попередній глава Закарпатської ОДА Олександр Ледида одним з перших рішень прийняв скоротити собі і заступникам передбачені законом виплати за інтенсивність.

Медики

Так, одна із таких колегій відбудеться уже 25 лютого. Цього дня медики області обговорять, поміж іншого, і перші результати аудиту, котрий проходить у закарпатських медзакладах ще з листопада минулого року.

«Ми на сьогоднішній день проводимо аудит ліжкового фонду і звірку штатного навантаження. До чого це приведе ми не знаємо. У будь-якому випадку у нас немає самоцілі когось скорочувати. Поки що конкретна мова про скорочення штатів чи ліжок не йде. Але ми готуємось, оскільки у нас є одна мета: ми повинні збільшити прямі витрати на хворого. Це медикаменти, це харчування, це лікувальні процедури і так далі А не тримати людей, які не потрібні, які не дають пряму медичну допомогу. Напевне, потрібно розібратися, хто що робить. Тому ніяких вказівок і ніяких наказів щодо скорочення у нас немає і ми цього не робимо. Але мова сьогодні не йде ні про які скорочення», - запевнив Голос Карпат начальник обласного управління охорони здоров’я Василь Скрип.

Освітяни

Натомість вчителів у школах уже неофіційно попросили готуватись до суттєвих кадрових змін. Так, за інформацією, отриманою журналістами Голосу Карпат із конфіденційного джерела, школи області уже отримали «негласні» попередження про те, що штати навчальних закладів урізатимуть на цілих 30%. Зараз, у розпал навчального процесу, робити цього не можуть, однак, як прогнозує наше джерело, уже першого вересня на роботу до шкіл повернуться далеко не всі вчителі. Скоріш за все, у першу чергу звільнятимуть пенсіонерів, котрі все ще обіймають посади вчителів. Цілком передбачувано, це приведе до суттєвого підвищення навантаження на інших педагогів.

Натомість головний освітянин області, начальник департаменту освіти Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак у розмові із журналістом Голосу Карпат заявив, що про жодні скорочення вчителів зараз мова не йде.

«Наскільки я володію інформацією, іде навчальний рік, ніяких скорочень по загальноосвітніх навчальних закладах немає. Є ж навчальна програма, є навчальний план, є затверджена тарифікація на початок навчального року, є укладений трудовий договір. Ніхто не має права серед навчального року міняти навчальні плани. У нас поки що офіційно, на даний момент, ніяких подібних розпоряджень немає», - переконує Мотильчак.

Тим не менш, відсутність офіційних розпоряджень ніяк не заважає неофіційним процесам, котрі уже відбуваються в області. І, до речі, не тільки у сфері освіти. Як вдалося дізнатися Голосові Карпат, 25-відсоткове скорочення очікує і на регіональні органи прокуратури. Не дивлячись на те, що на своїй нещодавній прес-конференції новопризначений прокурор області Володимир Янко заявив, що минулого року у прокуратурі було проведено ряд кадрових змін і зараз штат цього прокуратури є оптимальним, у 2015-му правозахисникам, скоріш за все, також не вдасться уникнути скорочень.

І поки офіційні структури очікують на згадане вище розпорядження Кабміну, чималій кількості закарпатців, вочевидь, варто розпочинати пошуки нової роботи. Щоправда, наскільки вдалими вони будуть в умовах нинішніх українських реалій, залишається тільки здогадуватися. 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber