1. Новини Закарпаття
  2. >

Расмуссен не виключає російського вторгнення у країни Балтії

06.02.2015 15:48 Влада

У президента РФ Володимира Путіна є небезпечні амбіції не лише щодо України, він може спробувати перевірити реакцію Заходу і в країнах Балтії.

У президента РФ Володимира Путіна є небезпечні амбіції не лише щодо України, він може спробувати перевірити реакцію Заходу і в країнах Балтії.

Таку думку висловив колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв'ю The Telegraph, передає Європейська правда.

"Справа не лише в Україні. Путін прагне відновити колишні позиції значної потужності", - зазначив він.

За його словами, справжньою метою Путіна є похитнути єдність у лавах НАТО і поновити домінування у Східній Європі.

"Є висока ймовірність, що він вторгнеться у країни Балтії, щоб перевірити дію статті 5 договору НАТО", - припустив Расмуссен, посилаючись на положення про солідарність, що лежить в основі колективної безпеки.

Водночас, на його думку, Путін "знає, що якщо він перетне червону лінію і атакує союзника НАТО, він буде переможений; однак він спеціаліст з гібридних воєн". Зокрема, за словами Расмуссена, є побоювання щодо значних російських меншин у Латвії та Естонії, де може бути застосований сценарій із "зеленими чоловічками".

Щодо кризи на Донбасі, то, на думку екс-генсека НАТО, Путін скоріше за все прагне створити там заморожений конфлікт, ніж хоче завоювати більше української території: "Він хоче тримати казан киплячим".

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська