1. Головна
  2. >
  3. Влада

Економічні антирекорди 2014 року Закарпаття оминули

260
Влада Закарпаття

Стан української економіки неухильно погіршується, а прогнози міжнародних рейтингових агентств та фінансових організацій щоразу похмуріші. За темпами падіння Україна наздоганяє 1990-ті роки.

Економічні антирекорди 2014 року Закарпаття оминули

Про це повідомляє Українська Правда.

Антирекордів у 2014 році було чимало: ВВП, який уперше з 2009 року пішов у "мінус", аномалії з гривнею, падіння промисловості, скорочення реальних доходів.

В уряді очікують 7% падіння ВВП, у Нацбанку – 7,5%. Міжнародні рейтингові агентства і Світовий банк менш оптимістичні у своїх прогнозах і пророкують, що ВВП України обвалиться більше, ніж на 8%. Дані за четвертий квартал щодо падіння української економіки будуть відомі наприкінці місяця. Цього року ми теж будемо падати, на позитивну динаміку в уряді сподіваються в 2016 році.

У січні-вересні 2014 року капітальні інвестиції становили 135,5 мільярда гривень, без урахування тимчасово окупованих Криму та Севастополя. Це майже на 19 мільярдів менше, ніж у 2013 році, і на 30 мільярдів менше, ніж у 2012 році. У зоні конфлікту в Луганській та Донецькій областях Держстат зафіксував спад капітальних інвестицій на 51,2% і 49,2% відповідно.

Та ці антирекорди Закарпаття оминули. За інформацією прес-служби Закарпатської ОДА, основні торічні показники роботи господарського комплексу області свідчать про часткове покращення економічного та соціального розвитку. Зокрема обсяги випуску промислової продукції зросли порівняно з відповідним періодом 2013 року на 5,8% (по Україні спад на 10,7%). У добувній промисловості і розробленні кар’єрів та у переробній промисловості краю спостерігався ріст на 50,1% та на 6,2 % відповідно, скорочення виробництва на 3,0% допущено на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря.

Високі темпи приросту випуску продукції досягнуто у таких галузях переробної промисловості як: машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування – на 11,5%; виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – на 9,8%, виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність – на 8,0%, виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 8,0%, металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім виробництва машин і устаткування – на 7,4%, текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – на 4,6.

Загальний обсяг реалізованої продукції у відпускних цінах підприємств за звітній період 2014 року становив 9675,9 млн. грн. проти 8406,5 млн.грн. за відповідний період 2013 року, тобто збільшився майже на 1,3 млн.грн. У структурі реалізованої промислової продукції за видами діяльності найбільшу питому вагу (82,4 %) займає продукція переробної промисловості, в тому числі підприємств машинобудування – 42,9%; 15,6% – постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря; 1,5% припадає на добувну промисловість та розроблення кар’єрів; 0,5% – на забір, очищення, постачання води відповідно.

Індекс обсягів сільськогосподарського виробництва у всіх категоріях господарств становив торік 101,6%, у тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 112,4% та господарствах населення – 101,0%.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber