Голос Карпат отримав інформацію про видатки на утримання адмінбудинку у підписаній головою Виноградівської райради Олегом Любімовим відповіді на інформаційний запит.
Ось перелік проведених ремонтів у грудні 2014 року:
- поточний ремонт електропостачання: заміна лампочок і світильників, щитків, прокладання проводів і кабелів - 28,8 тисяч гривень;
- поточний ремонт адмінбудівлі із заміною вікон - 24,3 тисяч гривень;
Загальна сума витрат на ремонти адмінбудинку: 104,917 тисяч гривень.
Райрада витрачала більше сотні тисяч гривень коштів громади у той час, коли волонтери збирали допомогу бійцям в АТО по копійці. Зокрема, у грудні виноградівському Руху підтримку закарпатських військових не вистачало 11 тисяч гривень на вкрай необхідний для вояків тепловізор. Також всією громадою люди допомагали волонтерам відновити пошкоджений мікроавтобус, який доставляв гуманітарку з Закарпаття на Донеччину і Луганщину.
За ремонт будинку влади платили усі жителі району своїми податками - гроші виділялися з місцевого бюджету. Кошти не були лімітовані "захищеними статтями", тобто з них не передбачалося платити зарплати чи за енергоносії. Тобто цільове призначення хоча б частини із 100 тисяч гривень можна було змінити рішенням сесії. Або в якийсь інший спосіб передати їх на реальну допомогу. Однак керівництво райради таку ініціативу не проявило. Загалом на програму утримання адмінбудинку витрачається 1,5-2 мільйони гривень щорічно.
Потрібно зазначити, що ремонт адмінбудівлі за звичних обставин міг бути цілком доречним. Адже будівля не нова, а витрати зроблені за енергоощадним принципом. Однак чи можна було знайти краще застосування 100 тисячам гривень у стані неоголошеної війни? Чи варто зараз витрачати кошти громади на ремонти кабінетів? Наприклад, у Мукачівській мерії так не вважають. Там заявили про безпрецедентну економію.
Що ж до виноградівського адмінбудинку, будівля не знаходилася в критичному стані, ремонти проводили поточні, а не капітальні. Не було й не мало бути конкурсів між підрядниками на державне замовлення: хто знав, той і подав заявку. Серед позитивних сигналів варто відмітити, що усі підрядники мали місцеву прописку. Зокрема, найбільшу суму виноградівська райрада заплатила підприємцям, активістам Майдану братам Магочі. Їхні робітники полагодили та пофарбували внутрішні стіни другого поверху адмінбудівлі, встановили підвісні стелі.
На суму, витрачену на ремонти та утеплення владних кабінетів у Виноградові, можна було придбати більше 250 комлектів утепленої військової форми, якої так не вистачає закарпатським військовим в АТО.