1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Новий бюджет, податки та плата за садочки: як житиме Іршава у 2015-му

17.01.2015 18:45 Влада ВАЖЛИВО

Вчора у залі міської ради мер міста Степан Бобик зібрав місцевих підприємців, бізнесменів, представників різних партій та ЗМІ для обговорення бюджетних планів на 2015 рік.

Вчора у залі міської ради мер міста Степан Бобик зібрав місцевих підприємців, бізнесменів, представників різних партій та ЗМІ для обговорення бюджетних планів на 2015 рік.

На розгляд винесли програму соціально-економічного розвитку міста, розмір батьківської плати за харчування у садочках Іршави, а також відсоткову ставку податку за майно і акцизи.

У 2015 році в Іршаві заплановано завести щербінь у багатоквартирні житлові масиви по вулицях Поштова, Набережна, Шеченка, Шкільна. На рахунок капітальних робіт, то тут вирішили завершити розпочате у минулому році, а саме частину вул. Першотравнева, Піонерська, а також вулицю Собатино. Окрім того візьмуться за вулиці, на які вже е проекти, це Залізнична, Суворова та Зарічна. Щодо вул. Молодіжна, то цього року ремонти там не проводитимуться, оскільки старатимуться зробити каналізацію і водопровід. Наразі, як зазначив міський голова, йде виготовлення проекту по даному масиву. Щодо вул.Гоголя, де у минулому році було зроблено каналізацію і воду, її потрібно привести до ладу, з перспективою планують взятися і за вул.Біляєва.

Крім того мер наголосив, що у місті є проблема з подачею води по вул. Гагаріна, на якій можлива навіть аварійна ситуація. Тому зараз у Іршаві працюють над проектом і планують почати будівництво нової водопровідної гілки. За словами мера, вартість такої роботи може сягнути 4-5 мільйонів грн.

Обов’язково у місті приводитимуться у порядок сквери міста. У Іршаві цього року планують втілити у реальність проект нового фонтану, автором якого є іршавчанин Іван Грицакович. Він запланував зробити його із несенням символічного змісту ситуації в Україні - «куди рухатися»: у Європу,символом якої буде знак мерседеса, Америку -яку символізуватиме долар або золотий злиток, чи Росію, яку символізуватиме колесо від воза.

По вуличному освітленню робитися нового нічого не буде, окрім того, замінять світильники по 3-4 вулицям міста.

Відповіли й на болюче питання місцевих жителів щодо вивозу сміття. По цьому питанню голова міста зазначив, що вже запланувати придбати спеціальну машину для збору відходів, облагородити наявні смітники, а також поетапно закупити контейнери починаючи від центральних вулиць. У ході розмови присутні запропонували вивозити сміття або вранці, або пізно ввечері, щоб не заважати місцевим жителям, не робити дорожні корки та не збирати сміття, коли поруч гуляють малі діти.

У цьому році голова міста пообіцяв також домовитися з депутатами на рахунок обладнання дитячих ігрових майданчиків, принаймні три таких вже можуть з’явитися у цьому році. Попередньо містяни просили про створення таких майданчиків у районі центральної лікарні, по вул. Набережна, по вул. Першотравнева, а також у с. Собатино, яке відноситься до міста. Директор ЗОШ №1 просив поставити такий на території школи, щоб діти могли гратися на перервах.

- Ну, є де поставити, щоб діти не ходили у центр, тобто не ходили по центральній дорозі. Через народних депутатів постараюся вирішити це питання, - прокоментував прохання Степан Бобик.

 

 

Багато обурення серед українців спричинив новий податок на нерухоме майно, що стосується усіх без винятку. Не оподатковуються квартири загальною площею до 60 м² та житлові будинки до 120 м². За все що вище – доведеться платити.

За наявною інформацією середня площа квартири у місті становить 78 м², а житлового будинку майже 180 м². На плечі міських, сільських та селищних рад поклали визначення та затвердження розмірів оплати за «надлишок» квадратних метрів від 1 до 24 гривень. Присутні на зустрічі дискутували, адже з одного боку цей збір – наповнення бюджету, а це у свою чергу можливість будівництва та відновлення міських доріг, тротуарів, будинків тощо. Але з іншого боку – фінансовий стан багатьох сімей зараз складний і це необхідно враховувати. Тож винесли спільну пропозицію, що розмір оплати за майно має становити 1 гривню за 1 м².

Що стосується комерційних об’єктів (готелі, офісні і торгові будівлі), то вони також оподатковуються, при чому тут не має ніяких пільг, оплаті підлягає вся площа, магазину, торгового залу тощо. Від присутніх прозвучали різні пропозиції, зокрема від 0,50 до 2 гривень, що і запропонували винести на голосування сесії міської ради.

Розглянули також батьківську плату за відвідування дітьми дитсадків. На сьогодні у місті 60% сплачують батьки, 40% - бюджетні кошти. Зараз же держава дозволяє на місцях регулювати ці цифри, аж до того, що стовідсотково перекласти оплату на батьків.

Знову ж таки, зважаючи на загострену соціально-економічну ситуацію, присутні запропонували залишити все без змін на рівні минулого року.

Фото: Іршавська міська рада