Якщо заплатити штраф, можна і далі ходити з двома паспортами безкарно, запевняють юристи. До того ж, довести факт подвійного громадянства практично неможливо.
Деталі "Голосу Карпат" роз’яснили в одній із юридичних консультацій.
Щонайперше, в Україні не передбачена (принаймні, поки що) кримінальна відповідальність за подвійне громадянство. У жовтні 2012 р. Верховна Рада України встановила штрафи за приховування факту отримання іноземного громадянства. За закон проголосували 264 депутати.
Норма встановлює, що неподання або несвоєчасне подання заяви громадянина, що добровільно отримав іноземне громадянство, а також копії документів про громадянство тягне за собою стягнення штрафу від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 510 грн.). Ті самі дії, здійснені чиновниками органів державної влади або місцевого самоврядування, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).
Однак цим Законом не встановлено, як саме громадяни України мають декларувати друге громадянство. Довести факт наявності подвійного громадянства практично неможливо, а багато країн, такі як Ізраїль, Румунія, Угорщина не видають довідок про подвійне громадянство, що робить неможливою дію ухваленого закону.
Закон передбачає штраф за його порушення. Заплативши його, взагалі можна ні про що не хвилюватися, бо згідно з Конституцією, людина двічі не може бути притягнута до юридичної відповідальності за одне і те ж правопорушення. Якщо раз оштрафували, то надалі можете ходити з двома паспортами безкарно.
Що ж до кримінальної відповідальності, то у лютому 2014 народні депутати спробували внести зміни до Кримінального кодексу й карати українців за наявність подвійного громадянства штрафом (1700 грн.), або ув’язненням на 5-10 років. Однак спроба так і залишилася лише спробою.
До речі, юристи запропонований законопроект назвали юридично неграмотним, оскільки кримінальна відповідальність передбачена лише за заподіяння комусь шкоди - або особі, або суспільству, або державі. Яка ж шкода заподіяна тим, що особа має подвійне громадянство? Просто ця особа не повинна бути на державній службі. А якщо ця особа вчинить кримінальний злочин, маючи паспорт іноземної держави, то це її не врятує - Україна має право вимагати повернення свого громадянина для понесення того чи іншого покарання", - роз’яснюють юристи.
Говорячи 5 січня про санкції за подвійне громадянство, міністр Павло Клімкін, на жаль, не роз’яснив, про які саме санкції йдеться. Можливо, готується якийсь черговий документ, який змінить ситуацію, а, можливо, пан Міністр і справді, як стверджує один із закарпатських нардепів, не зовсім розуміється в ситуації.
Безумовно, питання подвійного громадянства є складним. Але попри всі мінуси та плюси, воно потребує вирішення. Як показує ситуація в країні – якнайскорішого.
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 1358 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 1291 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 1197 0 Влада