1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Влада зібралась відбирати земельні ділянки у закарпатців

17.12.2014 12:28 Влада ВАЖЛИВО

Якщо закарпатець не захоче оформляти офіційні документи на свою земельну ділянку, її намагатимуться повернути у державну власність.

Якщо закарпатець не захоче оформляти офіційні документи на свою земельну ділянку, її намагатимуться повернути у державну власність.

У середу, 17 грудня, у Закарпатській обласній державній адміністрації відбулася розширена нарада із «земельниками» усіх районів області, на якій обговорили найактуальніші питання земельної галузі регіону.

Так, перший заступник начальника управління Держкомзему Закарпаття Василь Токар зазначив, що після розпалення конфлікту у східних регіонах України, інвестори різної категорії почали цікавитися землями у Західній Україні, в тому числі в Закарпатті. Тим не менш, ефективно налагодити роботу з ними наразі проблематично, оскільки в області виникають труднощі із оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

«Оформлення однієї ділянки вартує 900 грн. Через це люди не хочуть оформляти землю. Окрім того, є фактор субсидій. Особливо в гірських районах», - пояснив Токар.

При цьому посадовець відмітив, що в області все ще залишається чимала кількість вільних земель:

«У нас прийнято казати, що розпайовано 99% земель. Але всі ми добре знаємо, що це рілля. Люди забрали найбільш продуктивну землю. Але в гірських районах багато угідь до цих пір не розпайовані. Загалом у нас розпайовано всього 7% земель».

При цьому Токар заявив, що у людей, котрі не бажають офіційно оформляти свої земельні ділянки, їх потрібно відбирати та повертати їх державі:

«У зв’язку з тим, що наші заробітчани зараз знаходяться вдома, потрібно у цьому напрямку із людьми попрацювати, щоб до весни ми прийшли із відповідним результатом. Якщо громадянин використовує земельну ділянку, нехай оформляє на неї право власності. Якщо ні – нехай передає державі. Цей механізм потрібно виробити. У нас є 120 тисяч власників землі і всього 7 тисяч договорів оренди. При цьому земля не використовується, заростає бур’янами», - заявив Токар.