1. Новини Закарпаття

Тільки троє закарпатських нардепів не підтримали закон про відповідальність за підкуп виборців

15.10.2014 12:08 Влада

14 жовтня Верховна Рада України востаннє провела засідання у теперішньому складі. Попри бурхливу ситуацію навколо парламенту депутати спромоглись прийняти декілька рішень

14 жовтня Верховна Рада України востаннє провела засідання у теперішньому складі. Попри бурхливу ситуацію навколо парламенту депутати спромоглись прийняти декілька рішень

14 жовтня Верховна Рада України востаннє провела засідання у теперішньому складі. Попри бурхливу ситуацію навколо парламенту депутати спромоглись прийняти декілька важливих для країни рішень.

Так, зокрема парламентарі прийняли Закон про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян). За проголосували 233 депутати.

Проте, за даними офіційного порталу ВР, не всі депутати від Закарпаття підтримали цей закон навіть будучи присутніми цього дня у Верховній Раді.

Так, зокрема позитивно проголосували за законопроект екс-голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко, нардеп від «Удару» Валерій Пацкан та колишній «регіонал» Василь Ковач. «За» проголосував навіть Нестор Шуфрич.

Не брали участі в голосуванні наодепи Сергій Мошак, Іван Бушко, Михайло Ланьо та Іштван Гайдош.

Ще троє закарпатських нардепів, навіть зареєструвавшись у залі засідань, не підтримали законопроект. Ними виявились двоє братів Балог Віктор та Павло і Василь Петьовка.

ПІБ депутата

Результат голосування

Ковач В.І.

За

Лунченко В.В.

За

Пацкан В.В.

За

Шуфрич Н.І.

За

Бушко І.І.

Відсутній

Гайдош І.Ф.

Відсутній

Ланьо М.І.

Відсутній

Мошак С.М.

Відсутній

Балога В.І.

Не голосував

Балога П.І.

Не голосував

Петьовка В.В.

Не голосував

Документ передбачає «посилення санкцій за окремі правопорушення, перш за все, вчинені за змовою з членом виборчої комісій (комісії з референдуму) і групою осіб».

За внесеними законом правками, перешкоджання здійснення виборчого права і права брати участь у референдумі, роботі виборчкому передбачає обмеження або позбавлення волі на строк від 3 років.

Умисне надання органу ведення Держреєстру виборців неправдивої інформації про виборців, несанкціоновані дії з інформацією, яка міститься в базі даних Держреєстру, карається позбавленням волі від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Крім того, підробка, незаконне виготовлення, використання чи зберігання незаконно виготовлених виборчих документів караються позбавленням волі від 3 до 7 років.

Підкуп виборців чи учасників референдуму, а також реалізація права голосу більше одного разу каратиметься штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років.