1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатські перевізники просять підвищити вартість проїзду

10.10.2014 14:54 Влада

Сьогодні, 10 жовтня, у Закарпатській ОДА чиновники та перевізники обговорили проблеми галузі та цінову політику у пасажирських перевезеннях.

Сьогодні, 10 жовтня, у Закарпатській ОДА чиновники та перевізники обговорили проблеми галузі та цінову політику у пасажирських перевезеннях.

Сьогодні, 10 жовтня, у Закарпатській ОДА чиновники та перевізники обговорили проблеми галузі та цінову політику у пасажирських перевезеннях.

За повідомленням спеціалістів облдержадміністрації, на Закарпатті зараз діє найнижчий тариф на транспортні пасажирські перевезення - до 32 копійки з ПДВ (26,6 без ПДВ) за пасажиро-кілометр. Передостаннє підняття тарифів у області відбулося у квітні 2013 року, наступне - 4 червня 2014-го, під час якого ціна зросла на 20%.

Але потім знову трапилося збільшення вартості паливно-мастильних матеріалів і комплектуючих, відтак тариф, на думку представників громадської організації «Закарпатська обласна асоціація автомобільних перевізників», не покриває витрат.

На тому, що підвищення тарифу економічно обґрунтоване, наголошує й директор Департаменту інфраструктури, будівництва і ЖКГ Віктор Лукеча, мовляв, у комісії, яка вивчала проблему, є пропозиція підняти тариф до 34 копійок з ПДВ, і навіть після цього тариф на Закарпатті залишиться найнижчим в Україні поруч із тими, що діють у Чернігівській і Волинській областях. Чиновник вважає: якщо не підняти вартість, перевізники муситимуть піти "в тінь", будуть перебої з транспортом на маршрутах. Також проблемним лишається оновлення рухомого складу – наявний тариф не покриває витрати на закупівлю автобусів.

Представник Асоціації Олександр Воронін нарікає, що комісія, яка визначає тарифи на приміські перевезення, враховує розрахунки чиновників, а не самих перевізників. Вони ж пропонували підняти тариф до 45 копійок за пасажирокілометр (з ПДВ).

«У нас відбувається повільне відмирання галузі. Автобусний парк не оновлюється, нема за що це робити. Також у наші тарифи закладена найнижча зарплата. Таким чином, ми скоро можемо просто зупинитися», – каже перевізник.

Не враховується інвестиційна складова, коефіцієнт завантаження автобусу, який закладається до тарифу, не відповідає реаліям, перевізники не отримують відшкодування за перевезення пільговиків на міжміських перевезеннях (а щонайменше 20% пасажирів – пільговики, які користуються послугами безкоштовно) – на це все нарікають транспортники. "Нам зауважують: рентабельність, закладена в тариф у межах 10-15% - то багато, але найдешевший кредит для придбання нового автобусу – під 25%" – кажуть перевізники.

Голова ОДА Василь Губаль вислухав перевізників, утім, не погодився із деякими наріканнями. По-перше, керівник області зауважив: не згодний з тим, що автобуси їздять напівпорожні:

«Маєте завантаження, не лукавте», - наголосив він.

Водночас визнав: нелегальні перевізники дійсно активізувалися, а контролюючі служби не реагують. Акцентував і на тій проблемі, що міліція «звертає пильну увагу» саме на легальних перевізників, а «тіньовиків» на дорозі не зупиняє. "Певно, тут діє старий принцип: хто платить – той і правий» – сказав Василь Іванович. Він висловився, що у галузі потрібно змінювати чимало й акцентував: перевізників почув, але не вважає зараз за доцільне активізувати підняття тарифів. Питання пообіцяв вивчити детально, як з огляду на аргументи підприємців, так і – передовсім – потреби користувачів послуг.

Керівник області наголосив: дасть вказівку владі в районах і містах подбати про те, аби налагодити механізм, за яким транспортники усе ж отримуватимуть компенсацію за пільговиків – нині процедура ускладнена і часто перевізникам простіше відмовитися від субвенцій, ніж переживати перевірки.

Василь Губаль також вважає: слід терміново випрацьовувати стратегію роботи з нелегальними перевізниками – спільно з контролюючими службами.

Насамкінець обговорили і тему вокзалів, зокрема, голова ОДА наголосив на безгосподарності на цих об’єктах, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.