Сьогодні, 5 серпня, виповнюється два роки, з того часу, коли екс-прем'єр-міністр України, лідер ВО Батьківщина Юлія Тимошенко була позбавлена волі.
Екс-прем'єр була заарештована 5 серпня 2011 року у залі Печерського райсуду Києва, який розглядав «газову справу» — про перевищення екс-прем'єром повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009-му році.
Суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв аргументував відповідну постанову «перешкоджанням Юлією Тимошенко у встановленні істини» на процесі у справі, який тривав уже 6 тижнів.
11 жовтня 2011 року Тимошенко була засуджена до 7 років позбавлення волі. Крім того, екс-прем'єру заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК Нафтогаз України до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад 1,5 млрд грн.
Апеляційний суд Києва 23 грудня залишив у силі вирок Печерського районного суду. 30 грудня Тимошенко етапували у Качанівську виправну колонію в Харкові.
Захист неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям ще під час її перебування у Київському СІЗО і вимагав обстеження незалежними медиками, оскільки Тимошенко не довіряє українським лікарям. Того ж вона домагалася і в колонії.
20 квітня 2011 року у ЦКЛ № 5 Харкова, коли за заявою Тимошенко, співробітники пенітенціарної системи застосували до неї заходи фізичного впливу вибухнув скандал про так звану примусову госпіталізацію.
Пізніше у ЗМІ з'явилися фотографії, на яких екс-прем'єр демонструє синці на руках і животі. Генпрокуратура та Державна пенітенціарна служба заперечували застосування насильства щодо екс-прем'єра. Тимошенко на знак протесту оголошувала голодування.
Після зустрічі 4 травня із лікарями німецької клініки Шаріте Тимошенко попередньо погодилася на лікування у лікарні залізничників у Харкові. 9 травня її перевели з колонії до ЦКЛ № 5.
На даний момент родичі та захист Тимошенко заявляють про необхідність проведення операції за кордоном, однак влада заявляє про відсутність законодавчих підстав для цього.
Посилаючись на стан здоров'я, екс-прем'єр відмовляється брати участь у судових засіданнях у Харкові, де її судять у справі ЄЕСУ, звинувачуючи у неповерненні державі валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ на суму більше $160 млн, замаху на розтрату коштів держбюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму $405,5 млн.
30 липня Мін'юст заявив, що рішення ЄСПЛ у справі «Тимошенко проти України» повністю виконане і не тягне за собою додаткових зобов'язань України. У відповідь захист екс-прем'єра назвав позицію Мін'юсту юридично необґрунтованою, і звернувся до Верховного суду України із вимогою переглянути і скасувати вирок щодо «газової справи».
Деякі європейські політики та партії вказують на політичну складову арешту і судових процесів щодо Тимошенко. Вирішення ситуації з екс-прем'єром у Європі ставлять однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що сьогодні в Києві та Харкові на підтримку екс-прем'єра відбудуться акції.
Корреспондент за матерiалами: Інтерфакс-Україна
Читайте також:
- Закарпаття прокладає шлях у майбутнє: зручний сервіс набирає популярність серед українців
- Була найдешевша, а стане “золотою”?: ціна на “цілющу кашу” різко повзе вгору
- Відчуття напруги: чи справді Росія здобуває перевагу в Україні?
- Найдорожчий смаколик: що за знахідку продають закарпатці за більш як тисячу гривень за кілограм?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
В ОДА підтвердили приїзд на Закарпаття Джефрі Паєт...
Інформацію про приїзд Надзвичайного і По...
20.07.2015 11:29 746 2 Суспільство
Приїзд посла Паєта до Закарпаття не є випадковим –...
Відомий Ужгородський політолог та прорек...
20.07.2015 18:03 741 1 Аналітика
У Закарпатській ОДА розпочалась зустріч із послом ...
У ці хвилини у залі нарад Закарпатської ...
21.07.2015 11:31 628 0 Влада