Чому і скільки українців дають хабарі: підсумки опитування / ІНФОГРАФІКА

15:26, 31 Жовтня 0 0

За останній рік чверть (25%) опитаних українців (або їх родичі та знайомі) давали хабарі, переважно в медичних установах, менше - в вузах, місцевих органах влади і при спілкуванні з патрульними. Про це свідчать результати соцопитування Фонду Демократичні ініціативи ім. Кучеріва, який відбувався за підтримки МЗС Чехії, повідомила ЛIГАБiзнесIнформ.

Директор фонду Ірина Бекешкіна зазначила, що ставлення до хабарів у людей "неоднозначне".

"Приблизно половина населення оцінила хабара як неприпустиме явище, а 44% - як негативне явище, але в деяких випадках виправдане. І 9% вважають це нормальним і ефективним способом вирішення своїх проблем", - прокоментувала вона результати опитування.

При цьому майже половина респондентів вважає корупцію найбільш серйозною проблемою в країні. Тільки 2% вважають, що проблема надумана.

Поширеність корупції оцінюється опитаними громадянами як надзвичайно висока: в цьому переконані 90%. Найбільш корумпованими вони вважають суд, Верховну Раду, прокуратуру, уряд, митницю і медустанови, найменш - церква, громадські організації та ЗМІ.

Аналітики фонду відзначили, що майже 25% опитаних вважають, що після 2014 року рівень корупції зріс, однак 38% переконані, що показник залишився на колишньому.

741741

Кращі матеріали

Закарпатцям заблокували усі соцвиплати

4049 Суспільство

Уряд захистив заповідні карпатські ліси: відтепер заборонено здійснювати навіть санітарні рубки / ПОСТАНОВА

3337 Влада

На Закарпатті жорстоко вбито двох жінок

2886 Кримінал

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus