<p>Відомий письменник Сергій Жадан, а також «Ойра та Андрій Кириченко» представили в Ужгороді альбом «Форелі». Перед виступом з артистами поспілкувалися ведучі...
Відомий письменник Сергій Жадан, а також «Ойра та Андрій Кириченко» представили в Ужгороді альбом «Форелі». Перед виступом з артистами поспілкувалися ведучі радіостанції Тиса ФМ, інформує Varosh.com.ua
– Як ваш настрій?
– Прекрасний – пропорційний до вашої погоди.
– Вчора ви виступали у Львові. Сьогодні в Ужгороді. Які враження від початку туру?
– Ужгород позитивно відрізняється від Львова. Там на нас ніхто не прийшов, ми там нікому не цікаві. Тому в Ужгороді ми залишимося дні на два. (ред. – сміються)
Ми ще виявили, що у нашому готелі є зал дегустації вина і було дуже неправильно звідти взагалі виїжджати.
– Завтра ви гратимете у Тернополі. Чому тур саме цими трьома містами Західної України?
– Тут гонорари найкращі. (ред. – сміються)
– Чому альбом назвали «Форелі»?
– Було два варіанти назви альбому: «Грона Закарпаття» або «Форелі». Ми вирішили зупинитися на останньому. (ред. – сміються)
– На вашому сайті можна придбати альбом за довільну суму грошей. Також, можна його завантажити й безкоштовно. Що більше: купують чи вільно завантажують?
– Є досить багато людей, що купують. Часом платять навіть більше, ніж було би потрібно. У якийсь момент ми зрозуміли, що диски вже ніхто не купує і вирішили зробити такий жест для наших слухачів – дозволити їм завантажувати його безкоштовно.
– Наступний альбом буде у такому самому складі?
– Ми поки не знаємо. Сьогодні, до прикладу, ми з Юрком та Андрієм будемо виконувати й частину іншої програми: вона більш мінімалістична та літературна. Якщо таких речей назбирається на альбом, то ми його зробимо.
– Галино, Ви збираєте багато фольклору по країні. На Закарпатті вже щось збирали?
– На Закарпатті поки ні, але тут є дуже гарні збірки. Наразі до нашої програми входять коломийки і весільні пісні з Житомирської області, Київщини, Полісся, Сумщини та Полтавщини.
– Галино, за останні 15 років дуже змінився склад «Ойри». Чому люди йдуть?
– Було колись чотири дівчини. Троє з них пішли, бо стали мамами. Я вже мала дитинку, тому не пішла. (ред. – сміється) Але життя триває. Поки, як вокалістка, я одна, але все змінюється.
– Сергію, на Вашій сторінці у соціальній мережі написано, що варто сходити на Ваш концерт хоча б тому, що Ви їдете за кордон?
– Оскільки музика і тексти нічого не приносять, я вирішив поїхати на виноградники до Італії. (ред. – сміється) Насправді я їду займатися перекладами.
– В Україні люди часто гостро реагують на експериментальну музику. Дехто взагалі відмовляється її сприймати і на виступах музикантів, вартих уваги, часто не так вже й багато слухачів. Цікаво, що б ви хотіли змінити в українській музичній індустрії?
Cергій: Я б змінив усіх директорів ФМ-станцій. Окрім вашої, звичайно.
Галина: Думаю, не варто нікого звільняти. Треба просто якісно виконувати свою роботу. Я навпаки бачу, що молодь до нас приходить, усе більше і більше полюбляє фольклор. Тому я думаю, що потихеньку усе зміниться на краще.
– Яку музику слухаєте особисто ви?
Галина: Я взагалі багато музики слухаю, люблю хороших вокалістів, а експериментальна це музика, джазова чи ще якась – не дуже важливо. Головне, аби вона була професійна і приносила мені задоволення. Все, що гарно – мені подобається.
– Андрію, що випускається на лейблі Nexsound, який Ви заснували: електронна та експериментальна музика?
– Першочергово, я створив цей лейбл для того, аби просувати українську музику взагалі. Мені було дуже дивно, що на 15 мільйонів населення Фінляндії, у них кількість музикантів, що займаються експериментальною та імпровізаційною музикою, значно більша, ніж в Україні. Більше того, їхня сцена широковідома у світі. В Україні ж і музикантів не надто багато, а тим, що і є немає де випускатися. Для того, аби хоча б якось заявити про них я створив цей лейбл, аби хоч трохи підвищити рейтинг України на світовій сцені.
– Чи вдалося вже щось зробити?
– Звісно. Завдяки Nexsound багато музикантів беруть участь у міжнародних фестивалях сучасної музики. Також у 2004 році ми пережили бум інтересу до української сцени. Не знаю чи мав на це великий вплив лейбл, але думаю, що і наш вклад у цьому є.
Тудор Кілару, Олександр Кіпа, для Тиса ФМ
Фото: Валентин Кузан
Читайте також:
- Розділити Україну на три частини? Російський план, що викрила українська розвідка
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Частина Австро-Угорщини на Закарпатті: побудований...
За легендою палац має 365 вікон (кількіс...
17.08.2024 22:55 1049 0 Культура
Про “закарпатське метро” чули?: колись там їздили ...
Тунель довжиною 310 метрів знаходиться н...
29.08.2024 23:09 6814 0 Культура
Фільм, який знімали на Закарпатті, візьме участь н...
Змагатиметься в номінації "Найкращий між...
09.09.2024 22:51 6468 0 Культура
Єдиний на Закарпатті: в мережі показали відкриття ...
Відкриття "повітряних воріт" на Закарпат...
11.09.2024 20:21 12825 0 Культура
А ви бачили «Кам’яну квітку»?: розкрито таємницю ч...
Мало хто замислювався над тим, як саме у...
24.09.2024 21:22 250 0 Культура
Трагедія на сцені: відомий турецький співак помер ...
Турецький співак Метін Аролат, який здоб...
25.09.2024 13:18 644 0 Культура