1. Головна
  2. >
  3. Культура

Як прикрасити власну оселю за допомогою підручних засобів

506
Культура Новини Ужгорода

Аби створити вдома святкову атмосферу, не обов’язково володіти товстим гаманцем та скуповувати дорогі прикраси. Часом достатньо просто запастися терпінням,...

Як прикрасити власну оселю за допомогою підручних засобів
Культура/Розваги: 1Аби створити вдома святкову атмосферу, не обов’язково володіти товстим гаманцем та скуповувати дорогі прикраси. Часом достатньо просто запастися терпінням, докласти трохи зусиль та власного креативу і виготовити цікаві, а головне — неординарні новорічні атрибути із підручних засобів своїми руками. Такі композиції ручної роботи стануть чудовою прикрасою вашої оселі або ж незвичним та ексклюзивним подарунком. А для того, щоб робота не здавалася непосильною, «НЗ» підготували для вас низку порад від ужгородської гендмейд-майстрині Наталії Єрошевич.

Наталіє, зараз ваші роботи вже впізнають, як то кажуть, за авторським почерком. А чи можете пригадати, з чого починалося захоплення гендмейдом?

— Виготовленням виробів власними руками я займаюся вже більше 2 років. А почалося з того, що шукала собі якесь захоплення, адже якраз вийшла у декретну відпустку. Хоча моя основна робота зовсім не пов’язана з творчістю, проте, на диво, мені легко вдавалося виконувати навіть дуже складні композиції. Згодом почала їх дарувати своїм близьким та отримувати замовлення від знайомих, тому зараз таке захоплення мені стало приносити прибуток.

Нині модно використовувати альтернативні ялинки, тобто ті, які не несуть шкоду довкіллю…

— Зробити незвичну ялинку власними руками, переконана, зможе кожен. Можу надати і свої поради, проте все-таки не забувайте, що у кожну таку роботу важливо вкладати і власні ідеї.

Культура/Розваги: 2

Окремі матеріали для цього я замовляю поштою, проте більшість із них купую у канцелярському або ж флористичному магазині. Крім того, гендмейдер ніколи не викине непотрібну річ, адже знає, що це може знадобитися для майбутньої композиції. Так старі речі в умілих руках можуть отримати друге життя.

Для того, аби створити каркас для ялинки, я використовую будь-яку посудину невеликого розміру, наприклад, це може бути керамічна, пластмасова чи паперова чашка, у яку потрібно залити гіпсову основу. Під час згущування гіпсу посередині посудини вставляю металевий стрижень, на який згодом кріплю всі декоруючі елементи. Для того, аби ялиночка тримала форму, потрібно новорічний дощик намотати на тонкий дріт, який потім хаотично клеїться на основу каркасу. Вигинаючи гілки у потрібний бік, створюється вигляд хвойного дерева.

Наступний етап роботи – прикрашання декоративними елементами. Такими можуть стати будь-які старі новорічні іграшки, сувенірні грошові купюри чи окремі деталі, які знайдуться у ваших ящиках на горищі. Щоб надати купюрі оригінального вигляду, її можна двічі зігнути по діагоналі та за допомогою змоченої водою шпажки підкрутити прямі кінці паперу. Такі «гроші» можна купити чи роздрукувати на кольоровому принтері.

Одним із варіантів декорування можуть стати і цукерки, які легко прикріпити за допомогою нитки, дроту чи навіть клею. Зробити каркас для ялинки також можна із цупкого картону, який варто оформити у вигляді конуса, а принцип декорування той самий, про який розповіла. Єдине, порожнечу всередині фігурки варто заповнити тканиною чи папером, щоб краще трималася форма майбутньої композиції. Взагалі, думаю, немає обмежень для творчості, тому кожен може зробити ялинку за своїм смаком.

За подібним принципом можна виготовити також композицію для прикрашання новорічного столу. Використовуючи для каркаса пінопласт округлої форми, раджу обгорнути його тканиною або ж креп-папером. За допомогою цього ж креп-паперу, який добре розтягується, можна створити паперові квіти, вирізаючи пелюстки та наклеюючи їх шар за шаром або ж обв’язуючи ниткою та тонким дротом, який легко встромляється у пінопластовий каркас. А прикрасити композицію можна дощиком чи мініатюрними іграшками.

Культура/Розваги: 3

У чому полягає принцип декупажу, чи можна із підручних засобів декорувати в такий спосіб різні предмети?

— Щоб декорувати пляшку, насамперед потрібно зняти етикетку, що легко зробити за допомогою спирту чи мийного засобу для вікон. Потім на поверхню варто нанести шар акрилової фарби білого кольору, аби створити фон для майбутнього малюнка.

Після висихання фарби на пляшку потрібно накласти верхній шар паперової серветки із малюнком, який вам до вподоби. Найкраще використати рисовий папір, але якщо у вас його нема, то підійдуть звичайні столові серветки.

Рисовий папір більш гнучкий, тому із ним легше працювати, а використовуючи серветку, потрібно бути обережними, щоб її не порвати, наносячи клей. Для закріплення малюнка варто скористатися спеціальним лаком для декупажу, проте його альтернативою може стати розбавлений із водою клей ПВА. Клей потрібно наносити акуратно пензликом, щоб не пошкодити малюнок. Але коли у процесі роботи у вас виникнуть деякі нерівності чи інші недоліки, то не варто засмучуватися, адже їх можна легко «замаскувати» за допомогою фарб. Перехід від серветки до фону пляшки також раджу тонувати фарбами, після чого, для надання глянцевого вигляду, виріб варто покрити кількома шарами лаку. Цікаво, що така робота не займе у вас багато часу, адже її можна виконати за одну годину.

Наталіє, для тієї справи, якою займаєтеся, потрібне натхнення. Звідки ви його черпаєте?

— Не повірите, але до народження моєї другої дитини я навіть не тримала пензлика в руках, а шкільні уроки образотворчого мистецтва видавалися для мене каторгою. Тепер же до творчості надихають діти. А щось цікаве та незвичне можна побачити навіть у своєму повсякденному оточенні. Далі ж усе потрібно робити у доброму настрої, адже кінцевий продукт несе енергетику автора.

Але у свої роботи я вкладаю не лише ідею, а й певний символізм. До прикладу, створюючи композиції із відбитком дитячих рук, намагалася увіковічити спогади про дитинство своєї малечі. Проте це більш клопітка робота, яка потребує професійних матеріалів…

Яна МИЙСАРОШ, газета «Новини Закарпаття»

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber