1. Головна
  2. >
  3. Культура

В Ужгороді готуються до «Медового спасу»

260
Культура Новини Мукачева

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів фестивалю-ярмарку бджільництва «Медовий спас», що проходитиме в Ужгороді 16-18 серпня.

В Ужгороді готуються до «Медового спасу»
Культура/Розваги: 1В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів фестивалю-ярмарку бджільництва «Медовий спас», що проходитиме в Ужгороді 16-18 серпня.

Як розповів Володимир Лях, голова Спілки бджолярів Закарпаття, фестиваль буде присвячений релігійним святам – Медовий Спас (14 серпня) та Яблучний Спас (19 серпня), а також Дню пасічника, яки відзначають 19 серпня. «Це третій медовий фестиваль цього року, — зауважив Володимир Лях. – Плануємо показати продукти бджільництва та натуральну закарпатську продукцію. З різних районів області приїде близько 20 виробників, які пропонуватимуть різні сорти меду, зокрема акацієвий, липовий, різнотрав’я та інші, медові суміші, з різними пилком, прополісом, горіхами тощо».

На фестивалі можна буде побачити роботу бджіл у показовому вулику через скло. «І звісно продегустувати закарпатські меди, які ще у радянські часи завойовували перші місця і є кращими, ніж мед з інших регіонів України», — каже Володимир Лях.
Вартість меду — від 80 до 100 грн. за літр. Зразки меду усіх виробників проходитимуть дослідження у лабораторії. За словами організаторів, весь мед, який представлять на фестивалі, справжній. І знайти, до речі, закарпатський мед у супермаркетах, не можна.

Євген Бобров, керівник Творчого об’єднання «Маска» розповів про розважальну програму фестивалю. Новинкою свята цього року буде дегустація пастового меду, який краще засвоюється організмом людини і не розтікається. «Ми запрошуємо творчі колективи, показати свою майстерність. А також дітей, які можуть прийти у костюмах бджілок. Всі переодягнуті «бджілки» будуть відзначені солодкими подарунками від виробників», — каже Євген Бобров.

Триватиме фестиваль три дні з 9.00 до 20.00 на набережній Незалежності. Відкриття заплановане на 14.00 у п’ятницю, 16 серпня. Тут же відбудеться освячення меду.
Володимир Лях розповів також, яким був для пасічників 2013 рік. «Важкуватий, трохи холоднуватий для бджільництва, — каже голова Спілки. – Але професійні пасічники зуміли зібрати певну кількість меду, для закарпатців меду достатньо».
До речі, натуральний мед відрізнити від цукрового можна тільки в лабораторії. Хоча є певні ознаки, які можна побачити і на око: якщо мед ллється стрічкою, він — натуральний, якщо струменем-цукровий.

Кожен мед, крім акацієвого, також повинен повинен зацукрюватися. Якщо у холодному приміщенні — швидше, якщо у теплому –повільніше. «Мед треба їсти завжди, — каже Володимир Лях, — це — король продуктів. Дітям корисно давати зранку ложечку меду, а якщо ще з прополісом, то ніяких застуд та грипу не буде.

На Закарпатті близько близько 500 пасічників, найбільше у Мукачівському районі. За цей рік кількість закарпатців, що займається бджільництвом суттєво збільшилась, — повідомили організатори «Медового спаса».

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber