1. Головна
  2. >
  3. Культура

Сивочолий Василь Шкіря презентував дитячу "Чупакабру"

408
Культура Новини Мукачева

<p>Весняним різнобарв’ям вишиванок заквітчали учнями 2-Б класу Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст… №12 (вчитель Марія Трофименко) перші ряди читального залу обласної...

Сивочолий Василь Шкіря презентував дитячу "Чупакабру"

Весняним різнобарв’ям вишиванок заквітчали учнями 2-Б класу Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ст… №12 (вчитель Марія Трофименко) перші ряди читального залу обласної бібліотеки для дітей та юнацтва на презентації книжки Василя Шкірі «Чупакабра». 

Культура/Розваги: Василь Шкіря на презентації книги Чупакабра

Ведуча дійства ‒ заступник директора Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Інна Хмара в спокійній розмірено-оповідній манері представляє автора,  члена Національної спілки письменників України Василя Шкірю. Хоча й не занадто заглиблюючись, Інна Михайлівна звертається до витоків Василя Васильовича ‒ його батьків, рідного села Загаття, нашого Іршавського краю. Потім ‒ веде мову про навчання в Мукачівському сільгосптехнікумі та одному із найпрестижніших вищих навчальних закладів України ‒ Львівському державному (тепер національному) університеті імені Івана Франка. Здобувши журналістський фах Василь Шкіря працює з початку 1980-их років у Іршавській районній газеті «Нове життя», у якій пройшов шлях від кореспондента до редактора. 

Розпочавши творчу стезю новинкарем,  Василь Шкіря, через десятиліття дебютував вже збірочкою оповідань «Сльоза лелеки», а «Чупакабра» ‒ стала п’ятнадцятою у його творчій збірні. 

Познайомивши присутніх із життєвим шляхом та літературно-казковою біографією Василя Шкірі, Інна Михайлівна надала слово найменшим учасникам ранку: Михайлику Малиничу, який читав за автора та Валентинчику Чорняку, які прочитали кілька Зайчикових снів, що увійшли до «Чупакабри».

Навдивовижу дорослим ці хлоп’ята та їх однокласники вивчили напам’ять чималі шматки прозового полотна казки. Опісля Інна Хмара представила інших гостей цього казкового свята, своєрідних хрещених «Чупакабри батьків» ‒ головного редактора Всеукраїнського державного видавництва «Карпати» Богдана Кушніра та автора ілюстрацій, художницю Ольгу Ладижець. Офіційне крило президії презентації, по ліву сторону від автора, представляли господарка установи, директор Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва Валентина Чіка, доброзичливий критик та вірний провідник творчості у медійному просторі Закарпаття Іван Хланта  та головний спеціаліст Управління культури ОДА Оксана Дурунда. 

Ця святкова акція, немов уквітчана галявина, мінялася завдяки мистецтву ведучої Інни Михайлівни уривками жанрів, немов кольорами і відтінками: елементами офіційної біографії, літературного портрету, декламації, театралізованої постановки, журналістського інтерв’ю, творчого діалогу. Все це створили самі учасники презентації простими чи розлогими виступами. А інколи для цього було достатньо всього тільки влучної і дотепної репліки. Окрім вже перелічених учасників презентації своє бердо до її полотна додали знані майстри художнього слова, члени НСПУ Сергій Федака,  Юрій Шип, Андрій Дурунда, Володимир Товтин та земляки презентанта ‒ художник-ілюстратор його книг Василь Ловска, декламатор Юрій Мельник і поет-лірик Іван Шмулига і щирий друг і духовний наставник ‒ настоятель Свято-Петро-Павлівського православного храму м. Іршава о. Василій Ігнат. 

Безперечно, що літературно-мистецька сторона презентації «Чупакабри» та й у цілому ‒ творчості Василя Шкірі була б набагато біднішою без участі учнів Ужгородського ліцею-інтернату з поглибленим вивченням гуманітарних предметів та зразкового дитячого музично-драматичного театру «Пролісок» Іршавського райо-нного будинку культури. Юні іршавчани ‒ служителі мистецтва Мельпомени,  під керівництвом режисера-постановника Василя Філеша і  за активного сприяння його родини, представили казку Василя Шкірі «Сила і закон», що прозвучали високим завершальним акордом свята. 

 

Михайло ІСАК

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber