1. Головна
  2. >
  3. Культура

На Форумі видавців у Львові було представлено майже 20 письменників із Закарпаття

193
Культура Новини Ужгорода

Майже двадцятка закарпатських письменників була представлена на 21 «Форумі видавців у Львові». Мирослав Дочинець, Олександр Гаврош, Андрій Любка…, а також...

На Форумі видавців у Львові було представлено майже 20 письменників із Закарпаття
Майже двадцятка закарпатських письменників була представлена на 21 «Форумі видавців у Львові». Мирослав Дочинець, Олександр Гаврош, Андрій Любка…, а також видавництво «Карпати» з новинками і «Патент» представляли книжки на найбільшому літярмарку, повідомляє РІО.

1

Головний редактор «Карпат» Борис Кушнір зазначає, що цього року люди трохи більше прицінюються до книг, ніж попередні роки, а відвідувачів на 21 Форумі теж менше. Однак видавець не втрачає оптимізму:

«Книжка представлена, книжку беруть, книжкою цікавляться, а це значить, що книжку читають. І головне, що приходять за конкретними авторами: починаючи з Мирослава Дочинця, Василя Густі і закінчуючи виданнями-новинками, як «Народні балади Закарпаття», упорядковане Іваном Сеньком і «Зоря Біловежа» Василя Густі. Це унікальні видання. Хочеться, звісно, щоб таких було якомога більше».

Відомий письменник і журналіст із Закарпаття, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець задоволений продажем власних книг на Форумі.

«Мені здається, що продажі навіть більші, хоча всі передбачення загалу були досить негативні через загальну ситуацію в країні, атмосферу. Але сьогодні, мабуть, навпаки, виникає потреба у цінностях, на які можна опертися, цінностях не матеріальних, а духовних. На перше місце виходять вартісні речі: наше слово, український дух, надія, віра. Мабуть, щось знаходиться в моїх книгах. Слава Богу, я радий», — прокоментував письменник.

Майже всі його видання мали попит на ярмарку, а за автограф-сесіями вистроювалися черги. Також Мирослав Дочинець провів масштабну зустріч із читачами у Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки.

Письменник із Закарпаття Андрій Любка пробув на Форумі лише два дні, після цього поїхав до Бразилії на фестиваль у Ріо-де-Жанейро. Затим має намір повернутися на Закарпаття на початку жовтня і десь із середини жовтня буде знову жити в Ужгороді. Має один задум щодо написання нової книги, однак не розкриває його: «Тільки розкажеш – і вже зникає до нього твій власний інтерес, і вже не хочеться писати».

Шанувальниці Андрія Любки стояли у черзі за автографами в основному з його книгою есеїв «Спати з жінками». Хоч книга вийшла за півроку до Форуму й Андрій провів із нею всеукраїнський тур, але продавалася вона, наче новинка. Автор зазначив, що цифри продажів назвати не може, але зважаючи на кількість підписаних примірників, книга продається досить добре.

«Форум — це найбільша літературна подія в Україні. Дуже добре, що вона відбувається в час війни, бо є можливість запросити західноєвропейських інтелектуалів, які приїжджають і переконуються, що тут не нацисти, що тут є читаюча публіка, освічені люди, що це країна, яка має перемогти і їй треба допомогти. Їхнє завдання після відвідин України – повернутися і писати, говорити про те, що Україна – європейська країна», — вважає Андрій Любка.

Також на «Форумі видавців у Львові» можна було придбати нову редакцію книги про відомого закарпатця Івана Силу, написану Олександром Гаврошем. Вона побачила світ у престижному видавництві «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га». Книжка стала більшою на 20 % і, відповідно, зовнішнє оформлення теж суттєво змінилося. Невдовзі письменник презентує її в Ужгороді. В іншому українському видавництві — «Навчальна книга – Богдан» вийшла друком книжка «У пошуках Івана Сили». Тож письменник провів кілька автограф-сесій під час Форуму саме з цими виданнями.

«Дуже приємно, що закарпатець став таким брендом, що є три книжки про нього. Думаю, що таких закарпатців ми не знали до цього», — вважає автор.

Олександ Гаврош поділився спостереженнями, що на цьогорічному Форумі багато закарпатців, які приїхали за книгами і цікавими подіями ярмарку: «Форум став для Закарпатців культурною подією, і дуже важливо, що в такий тяжкий рік він проводиться. Це доводить, що Україна думає не тільки про сучасне, але й про майбутнє, що є наміри побудувати інтелектуальну державу. Виходять дуже цікаві книжки, можливо, їх цього року трохи менше, але вони дуже потрібні літературі».

Наталія Каралкіна, фото Іванки Когутич

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber