1. Головна
  2. >
  3. Культура

Екскурсія Ужгородськими набережними

189
Культура Новини Ужгорода

<p>Відкриті екскурсії Ужгородом не припиняються. Кожного тижня на всіх охочих чекає захоплююча прогулянка, що дозволяє дізнатися про своє місто багато нового.У...

Відкриті екскурсії Ужгородом не припиняються. Кожного тижня на всіх охочих чекає захоплююча прогулянка, що дозволяє дізнатися про своє місто багато нового.У неділю, 16 червня, відбулася ще одна – екскурсія набережними Ужгорода. Провів її проректор УжНУ та зав. кафедри туризму Федір Шандор.


 

Ботанічна Набережна стала вчора відправною точкою в екскурсії. Колись вона називалася Піонерською. Одна з окрас – пам’ятник композитору Лісту – постійно зникає. Пояснюють: ніякої таємничості тут нема, просто перила, де розташований «монументик» взимку знімають комунальні служби, аби скинути вниз сніг… От і весь секрет. Основним деревом, що росте на Ботанічній набережній, є Тополя афганська пірамідальна, яку вважають основним алергетиком у місті. Поряд – Каштан кінський.

Набережна Незалежності. На карті міста 1928 року вона називалася набережною Рошковича, пам’ятник котрому нещодавно встановили на Театральній. Набережна формувалася у 20-ті р.р. ХХ ст., коли Підкарпатська Русь увійшла до складу Чехословаччини. Тоді проводилася регуляція Ужа, його береги закріпили, посадили липову алею. Найдовшу у Європі… Чому садили саме липи? Тому що це – «міське дерево», коріння якого не виходять на поверхню і не зривають асфальтове покриття. А ще тут колись був розарій, який служив своєрідним бар’єром, що не дозволяв дітям, які гуляли вздовж річки спускатися до вниз. У радянські часи набережну Незалежності називали «телевізором», адже кожного вечора вся молодь збиралася на лавочках і спостерігала за перехожими. Далі місцеві туристи прямували маршрутом Студентська – Слов’янська – Київська – Православна.

На кожному етапі відкривалися всі нові, невідомі факти про набережні нашого міста, які деколи дивували слухачів. А організатори пообіцяли, що наступна екскурсія буде не менш цікавою, тому варто до неї долучитися.

 

7Днів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber