1. Головна
  2. >
  3. Культура

Де, як і за скільки можна відпочити цьогорічного літа?

199
Культура Новини Мукачева

<p>Затяжна зима врешті відступила. Все яскравіше пригріває весняне сонечко. Стали розпускатися й дерева. Через якийсь місяць-півтора прийде пора масових відпусток....

Де, як і за скільки можна відпочити цьогорічного літа?

Культура/Розваги: 1Затяжна зима врешті відступила. Все яскравіше пригріває весняне сонечко. Стали розпускатися й дерева. Через якийсь місяць-півтора прийде пора масових відпусток. А тому вже зараз час потурбуватися про майбутній літній відпочинок. Про те, що пропонують рекреантам туристичні агенції краю, говоримо сьогодні з директором мукачівської турфірми «Екскурсія» Світланою Черновою.

Пані Світлано, чув, що і ви перейшли на систему раннього бронювання…

— Так, бо це надзвичайно вигідно для наших клієнтів — є можливість заощадити до 40 відсотків на оплаті за відпочинок. Цією системою вже давно користуються всі європейські держави. До них долучилася й Туреччина. Щоправда, слабо поки що йдуть справи у єгиптян. Крім уже названої вигоди, додалося ще й те, що чимало наших колег дозволяють своїм клієнтам часткову оплату. Тобто, приміром, якщо ви забронювали путівку на червень уже в січні, то маєте можливість оплатити її не відразу, а щомісяця частинами. І тільки у травні потрібно буде повністю розрахуватися за неї. Новинкою цьогорічного сезону є також й те, що зараз збільшилася кількість маршрутів, коли виліт на відпочинок здійснюватиметься не з Києва, а зі Львова. Приміром, на Кіпр. Перший авіарейс туди стартує вже 31 травня.

І де ж найбільше люблять відпочивати закарпатці?

— Вже традиційно наші земляки надають перевагу турецькому берегу. Бо сервіс там налагоджений доволі непоганий. Невисока й ціна. Так, мінімальна вартість семиденного туру із перельотом, готелем і триразовим харчуванням складає 450 доларів США. Незважаючи на негаразди в Єгипті,  ця країна ще й досі користується попитом у наших співвітчизників через непогані умови відпочинку й доволі низьку вартість. Такий же тур, як у Туреччину, коштуватиме приблизно стільки ж і в Єгипет.

Дуже багато наших земляків надавали перевагу відпочинку на Балканах, зокрема у Хорватії. Однак із 1 квітня ця країна запровадила візи для українців…

— Думаю, що це матиме свої наслідки. Через відносну близькість, а це приблизно 12 годин їзди автомобілем, наші земляки охоче туди їздили. Хоча, зауважу, ціна була значно вищою, ніж у Болгарії чи Греції. Однак закарпатці подорожували власним автотранспортом і мешкали там у приватному секторі. Саме це дозволяло заощаджувати значні кошти на відпочинку. Так, проживання у приватному секторі на курорті впродовж одного тижня обходилося у 275 євро, а з триразовим харчуванням – 490 євро. Та тепер, як ми вже підрахували, такий тур через візовий режим здорожчає ще на 75 євро. Отож поїхати на Адріатику зможуть дозволити собі не всі. Тим паче, що є альтернатива. Мова йде про ту ж таки Грецію, яка охоче видає українцям мультивізи. До того ж ця країна є чи не найдешевшою в царині надання рекреаційних послуг. Так, за сім ночей, проведених тут, вам доведеться викласти 395 євро (без харчування). З дворазовим харчуванням – 460 євро. Якщо ж подорожуватимете не літаком, а поїдете в Грецію на власному авто, то семиденний тур вам обійдеться всього у… 76 євро без харчування і 100 євро з дворазовим харчуванням. Звісно, що ця відносна дешевизна привабить туди й чимало закарпатців.

За радянських часів дуже багато закарпатців їздили на відпочинок у Крим. Чи користується популярністю цей напрямок сьогодні?

— Ні! Крим перестав цікавити наших земляків. І найперше через високу вартість відпочинку на Чорноморському узбережжі та доволі низький рівень сервісу. Приміром, семиденний тур туди коштуватиме 165 євро. У цю вартість входить проживання та триразове харчування.

Пані Світлано, а як відносно Одеського регіону?

— Потік туристів із нашого краю туди значно обмілів. В основному також через надто низький рівень сервісу та високу вартість. Скажімо, за тижневу відпустку в Затоці з триразовим харчуванням доведеться викласти 95 євро, а ось та сама пропозиція в Коблево буде дорожчою на п’ять євро.

Чи правда, що шаленою популярністю у закарпатців зараз користується Болгарія?

— Так! Туди туристичний потік не міліє, а, навпаки, із року в рік зростає. Відразу хотіла б зауважити, що болгари — молодці. Останніми роками вони доволі високо підняли рівень сервісу. Саме цей чинник найбільше приваблює наших рекреантів. Щодо цін, то вони невисокі. Так, тиждень на Болгарському узбережжі полегшить гаманець всього на 130 євро. Це з триразовим харчуванням, щоправда, без проїзду туди. А це на 35 євро менше, ніж у нашому Криму. Отож виходить, що Болгарія є дешевшою.

А як щодо езотики, скажімо, Канар, Гоа, Таїланду?

— Уже з травня з’явиться регулярний прямий переліт Київ – Тенерифе, в індійський Гоа та у Таїланд також періодично курсуватимуть авіалайнери з Борисполя. Однак ці тури ще не набули такої масовості, як, приміром, Греція. Вони значно дорожчі. Скажімо, семиденний тур на Канарський архіпелаг коштує 750 євро без харчування. А ось із харчуванням потягне і на всі 900 євро.

Пані Світлано, а багато наших земляків подорожує Американським континентом?

— Звичайно, що є серед закарпатців ті, хто має бажання потрапити за океан. Однак їх одиниці. Найбільше через дорожнечу. Семиденний відпочинок на Кубі обійдеться у 1800 «зелених». Такий же тур в Сполучені Штати коштує 2000 доларів, а в Мексику — 2500.

Цікаво, чому не організовуються автобусні тури за кордон із Мукачева та Ужгорода, як це роблять туристичні оператори зі Львова?

— Це питання зараз вивчається. І на зустрічі наших співробітників зі словацьким консулом в Ужгороді нам пообіцяли посприяти у відкритті спеціальних одноденних віз для закарпатців. Це було б надзвичайно цікаво для наших земляків, бо не потрібно витрачатися на ночівлю в готелі.

Чи зростає потік туристів, які бажають відвідати Закарпаття?

— На жаль, ні! Кількість подорожувальників, які охоче відвідують наш край в останні два роки, навіть дещо скоротилася. І хоча цифра доволі незначна, всього 200 осіб, однак цей факт нас бентежить.

З чим пов’язуєте такий спад?

— У цьому я вбачаю дві причини. По-перше, це вплив кризових явищ в економіці, а по-друге, відміна потяга Ужгород–Харків та прямих безпересадкових вагонів Ужгород – Куп’янськ та Ужгород–Сімферополь. Сподіваємося, що ситуацію дещо підправить введення додаткових потягів Ужгород–Харків на травневі та великодні свята.

І насамкінець таке. Хто сьогодні, за вашими спостереженнями, є клієнтами турфірм?

— Люди з більш ніж середнім рівнем достатку – менеджери спільних підприємств, приватні підприємці… Зрідка їдуть відпочивати та подорожують і пенсіонери, але це лишень ті, хто отримує високі пенсії.

Віталій ПУМПИНЕЦЬ, газета «Новини Закарпаття»

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber